Mieszkanie
Polska MŚ 2017 M
Vive w wielkim finale - MMTS zagra o brąz
16.05.2017 21:05 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce awansowali do wielkiego finału PGNiG Superligi. W drugim meczu półfinałowym wygrali z MMTS-em Kwidzyn 31:26. Pierwsze spotkania także zakończyło się zwycięstwem obrońców mistrzowskiego tutułu.

Vive Tauron Kielce znów z medalem MP (Fot. VTK Media Team)

Mecz zaczął się od dominacji na parkiecie "żółto-biało-niebieskich", którzy po kilku minutach prowadzili już 4:1. Ambitnie grający goście nie zamierzali jednak składać broni i skuteczne wykończenie kolejnych akcji pozwoliło im na doprowadzenie do remisu.

Taki obrót sytuacji podrażnił zawodników trenera Talanta Dujszebajewa, którzy przez kolejne pięć minut nie pozwolili gościom na zdobycie gola. Po drugiej stronie boiska sytuacja była zupełnie inna, ponieważ kielczanie trafili cztery razy z rzędu. W międzyczasie na parkiecie nastąpiły zmiany, w grze pojawili się: Mateusz Jachlewski, Darko Djukić, Krzysztof Lijewski i Dean Bombac.

W kolejnych minutach nadal utrzymywała się przewaga kilku goli mistrzów Polski. Do szatni miejscowa drużyna schodziła z przewagą trzech goli - 14:11.

W drugiej połowie goście nadal próbowali ambitnie dotrzymać kroku gospodarzom Hali Legionów. Zawodncy trenera Patryka Rombla w 43. minucie zdołali zmniejszyć straty do różnicy zaledwie jednego gola 21:20.

Od tego momentu gra toczyła się "bramka za bramkę", a nieznaczną przewagę cały czas utrzymywała drużyna z Kielc.

Na dziesięć minut przed końcem spotkania goście doprowadzili do remisu 25:25. Na cztery minuty przed końcową syreną na dwa gole przewagi zespół Vive wyprowadził Michał Jurecki 28:26.

Końcowe minuty należały już zdecydowanie do kielczan, którzy rostrzygnęli spotkanie na swoją stronę i pokonali MMTS Kwidzyn 31:26 (14:11). Zwycięstwo zapewniło kieleckiej ekipie awans do finału PGNiG Superligi.

Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn 31:26 (14:11)

Vive:  Ivić, Szmal - Jurecki 3, Jachlewski 5, ZOrman, Bielecki 3, Lijewski 4, Strlek 4, Aguinagalde 5, Chrapkowski, Reichmann 3, Kus 1, Vujović, Bombac 2, Djukić 1, Walczak

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Klinger 2, Peret 1, Rosiak, Nogowski 1, Seroka 3, Szczepanski, Genda 6, Potoczny, Janikowski 2, Szpera 7, Ossowski 1, Krieger 3

Źródło: Vive Tauron Kielce (vtkielce.pl), MMTS Kwidzyn (mmts-kwidzyn.pl)