Vive zaczęło od wygranej - Górnik postraszył mistrza Polski (wideo)
08.09.2013 22:13 Źródło: inf. własna

Vive Targi Kielce od zwycięstwa rozpoczęło sezon w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski wygrali w meczu 1. kolejki z Górnikiem Zabrze 30:23. W zespole gości zadebiutował były zawodnik kielczan - Bartłomiej Tomczak, który u progu rozgrywek przeniósł się z Kielc do Zabrza. Goście napsuli krwi gospodarzom przez czterdzieści minut. Ostatnie dwadzieścia to już dominacja ekipy Bogdana Wenty.

Vive na inaugurację sezonu w Hali Legionów zmierzyło się z Górnikiem (Fot. vivetargi.pl)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

Górnik to właściwie spora kolonia zawodników Vive. W ostatnich dniach do zespołu z Zabrza dołączył Bartłomiej Tomczak, a dużo wcześniej z drużyną związali się Patryk Kuchczyński, Mariusz Jurasik czy Witalij Nat. Ta trójka miała chyba najwięcej do udowodnienia działaczom z Kielc, którzy z nich zrezygnowali.

Już w pierwszej minucie prowadzenie dla gości uzyskał Kuchczyński. Co prawda wyrównał Uros Zorman, ale kolejne bramki padły łupem zabrzan. W ósmej minucie zrobił się niespodziewanie wysoki wynik 5:1 dla Górnika. Duża w tym zasługa bramkarz gości Sebastiana Suchowicza, który bronił rzuty mistrzów Polski.

Vive niezrażone takim obrotem sprawy odrabiało straty. Z nawiązką. W 17. minucie po trzech bramkach z rzędu (Lijewski, Cupić i Tkaczyk) wyszło na prowadzenie 7:6. Górnicy się jednak nie poddali i nadal walczyli o korzystny wynik. Vive natomiast miało problem ze skutecznością, choć w 20-stej minucie prowadziło 9:7.

Górnik, dzięki dobrej grze między innymi Jurasika, doprowadził jednak do remisu po 11, a co więcej, ostatnie dwie bramki padły łupem gości i na przerwę Vive niespodziewanie przegrywało 11:13.

Po wznowieniu gry zespół trenera Bogdana Wenty potrzebował dziesięciu minut by odrobić straty z pierwszej odsłony (15:15 w 40-stej minucie). Od stanu po 17 aż sześć goli z rzędu zdobyli gospodarze i to był przełomowy moment meczu.

Do siatki gości trafiali skrzydłowi: Olafsson i Jachlewski, a wspierał ich z lewego rozegrania Jurecki. W 48-ej minucie było 23:17, a to oznaczało, że ambitny zespół z Zabrza nie podniesie się po tym bramkowym nokaucie.

Do końca spotkania mistrzowie Polski utrzymywali bezpiecznie przewagę i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, wygrywając ostatecznie 30:23, a gości z rzutu karnego dobił Julen Aguinagalde.

Widać, że kielecka maszyna do wygrywania nie jest jeszcze odpowiednio naoliwiona, co nieobliczalna ekipa z Zabrza potrafiła w pierwszej połowie skrzętnie wykorzystać.  Ostatnie dwadzieścia minut pokazało jednak różnicę między Vive, a ekipą, która aspiruje w tym sezonie do czołówki PGNiG Superligi.

Górnik w tym sezonie bardzo się wzmocnił i naprawdę grało się ciężko. Nasza gra na pewno nie wyglądała tak jak byśmy sobie tego życzyli. W drugiej połowie szybko odskoczyliśmy na parę bramek i nie oddaliśmy zwycięstwa - powiedział skrzydłowy Mateusz Jachlewski.

Vive Targi Kielce - Górnik Zabrze 30:23 (11:13)

Vive: Szmal, Losert – Aguinagalde 6, Jurecki 5, Jachlewski 4, Olafsson 4, Cupić 3, Tkaczyk 3, Lijewski 2, Zorman 2, Musa 1, Strlek 1, Buntić, Chrapkowski, Grabarczyk, Rosiński.

Górnik: Suchowicz, Banisz, Kornecki - Jurasik 6, Kandora 4, Kuchczyński 4, Buszkow 2, Orzechowski 2, Tomczak 1, Twardo 1, Bednarczyk, Mogielnicki, Nat, Niedośpiał, Piątek.

oceń + 2 (2 głosów)

2
Bezstronnie
jozef | *.pl | 09.09.2013 08:20
Szkoda że nie mamy dobrych sędziów ,wczoraj tylko ochote do gry odbierali.Takie moje wrażenie po tym meczu.Gratulacje dla obu ekip za dobry ,zaciekły mecz.Zbyt dużo kar.
spór VIVE związek
były zawodnik - kibic | *.pl | 14.09.2013 11:04
W naszym kraju związkami sportowymi kierują ................ wykropkowałem niech każdy wstawi sobie tam swoją obelgę. Brak jest profesjonalizmu - wszystkie sprawy powinny być zamknięte 30 dni przed rozpoczęciem rozgrywek. Jakbym miał to przesłał bym takiego dużego orzecha kokosowego dla zarzadu każdy waliłby po razie głową aż do rozwiązania sprawy lub rozbicia skorupy. Nic legalnie według zasad tylko przepychanki, kolesiostwo i kasa. Fajnie że jest sponsor i to dobry. Apeluje do sponsora niech dogada się z VIVE i innymi klubami pomijając nieudaczników ze związku. Przecież jest dużo miejsca na strojach i można to fajnie wykombinować żeby było extra widać dla dobrego grafika to 5 minut roboty. A jaka reklama w mediach że takie dobre firmy jak PGNiG i VIVE umieją się dogadać. Można z tego pociągnąć całą kampanię reklamową tylko trzeba myśleć.