I Love Handball - Belka duza 2
Handballowe zeszyty - apsek
PGNiG Superliga (M)
A A A
Wicemistrz Polski przybędzie do Legnicy
22.10.2010 17:16 Źródło: Inf. własna
komentarzy 0
W sobotę do Legnicy przyjedzie drużyna wicemistrza Polski sezonu 2009/2010. Mowa oczywiście o zespole MMTS Kwidzyn, który w tym sezonie gra w kratkę. 
 
 
Czy Paweł Piwko poprowadzi Miedź do zwycięstwa nad MMTS-em? (fot. Magdalena Struszyńska)
MMTS na swoim koncie ma na razie osiem punktów. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego, w bieżącym sezonie wygrali cztery spotkania i ponieśli trzy porażki.
 
Do klubu z Kwidzyna w przerwie letniej dołączył Przemysław Rosiak, który w sobotę powróci na stare śmieci. Na pewno będzie chciał udowodnić legnickim działaczom, że pozbycie się go w przerwie między rozgrywkami było błędem. Biorąc pod uwagę aktualny skład rywali Miedzi, z drużyny wicemistrzów Polski odeszło czterech graczy. Mowa o Łukaszu Czertowiczu (Wilhelmshavener), Tomaszu Witaszaku (SC DHfK Lipsk), Jacku Wardzińskim (Sokół Kościerzyna) i Arturze Gawliku (SV Anhalt Bernburg). Piątym ubytkiem miał być sprzedany do Vive Targów Kielce Michał Adamuszek, ale nie wywalczył sobie on miejsca w drużynie mistrza Polski i powrócił do Kwidzyna na zasadzie wypożyczenia.
 
- Jest to bardzo silny zespół. W ubiegłym sezonie zdobył wicemistrza Polski. Odeszło od nich kilku zawodników ale pierwsza siódemka praktycznie się nie zmieniła. Będzie to ciężki mecz, biorąc pod uwagę choćby to, że nasz sobotni rywal, jest aktualnie w gronie najlepszych zespołów ligi - powiedział nam Piotr Będzikowski.
 
Trener Miedzi może liczyć na wszystkich swoich graczy, poza oczywiście Adamem Świątkiem, który został wyłączony z gry na najbliższe pół roku. Jak stwierdził legnicki szkoleniowiec, zawodnicy narzekają na małe urazy typowe dla szczypiornistów. Mimo szacunku dla rywala, trener Miedzi wie jak musi zagrać z MMTS-em.
 
- Musimy zagrać szczelną obroną i bardzo skutecznie w ataku. Nic innego tu nie wymyślimy. Najwięcej zależy od naszej skuteczności - dodaje trener Miedzi.
 
Początek spotkania Reflex Miedź Legnica - MMTS Kwidzyn, w sobotę o godzinie 18.00 w hali przy ulicy Lotniczej w Legnicy.
 
BH
Handballowe_zeszyty_3
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens