Wisła melduje się w półfinale - Piotrkowianin rozbity (wideo)
30.04.2019 22:33 Źródło: inf. własna/PGNiG Superliga/SPR Wisał Płock/Puiotrkowinin

Orlen Wisła Płock w rewanżu pokonała Piotrkowianin Piotrków Tryb. 33:20 i awansowała do półfinału PGNiG Superligi. Kolejnym przeciwnikiem Nafciarzy będzie MMTS Kwidzyn, który niespodziewanie wyeliminował Górnik Zabrze.

Wisła bez problemów awansowała do półfinału MP (Fot. SPR Wisła Płock)

Widziane z Płocka:

Najjaśniejszą postacią pierwszych dziesięciu minut był Adam Borbely, którego udane interwencje pozwoliły nam wyjść na prowadzenie 4:2. Trzeba przyznać, że obrona Nafciarzy popełniała sporo błędów, a i w ataku przestrzeliliśmy kilka dogodnych sytuacji rzutowych. Gdy jednak „zaskoczyła” defensywa, nie trzeba było długo czekać na "odjazd”.

W przeciągu pięciu kolejnych minut Wiślacy zapisali na swoim koncie pięć bramek przy tylko jednym trafieniu gości i po kwadransie gry wynik brzmiał 9:3. Po kolejnej nieudanej próbie pokonania Borbely trener Dmytro Zhinczuk poprosił o czas. Po powrocie na parkiet Piotrkowianin jeszcze musiał stracić dwie bramki, aby wreszcie przełamać niemoc strzelecką.

Jednocześnie Wiślacy zanotowali serię prostych błędów, przez co goście zaliczyli serię trzech trafień z rzędu. W kilku sytuacjach u zawodników obu ekip zabrakło koncentracji, przez co kibice nie obejrzeli przed przerwą zbyt wielu bramek.

Po zmianie stron mecz się nieco ożywił, gdy na ławkę kar powędrowali Obradović, Sulić i Pożarek. Na boisku zrobiło się więcej miejsca, dzięki czemu zobaczyliśmy całą serię bramek. W 37.min. czerwoną kartkę obejrzał ponadto Patryk Mastalerz, który przewracając się zahaczył przy rzucie ze skrzydła Michała Daszka.

Zagranie mocno przypadkowe, ale decyzja sędziów nieodwołalna. Z biegiem czasu goście mieli coraz większe problemy z sforsowaniem płockiej defensywy, przez co nasza przewaga systematycznie rosła. Największą bolączką gości były jednak rzuty karne, po których piłka ani razu nie znalazła się w bramce Wiślaków. Publiczność zebraną w ORLEN Arenie ożywiło trafienie Mihicia, któremu idealnie piłkę wrzucił z drugiej strony boiska Daszek.

W szeregach Piotrkowa Tryb. największe zagrożenie pochodziło ze strony Grzegorza Sobuta, który najczęściej znajdował sposób na pokonanie Adama Morawskiego. Najwięcej bramek padło jednak w ostatnich minutach spotkania, kiedy obie ekipy już nie przykładały tak wielkiej uwagi do poczynań defensywnych.

Po czterech minutach wygranych przez Nafciarzy 6:2 o przerwę poprosił trener Piotrkowianina. Przewaga ORLEN Wisły na minutę przed końcem sięgnęła trzynastu bramek, a ostateczny wynik to 33:20.

[wideo] Xavi Sabate po meczu Wisła - Piotrkowianin

[wideo] Ziga Mlakar po meczu Wisła - Piotrkowianin

Widziane z Piotrkowa Trybunalskiego:

Nie było sensacji w rewanżowym meczu 1/4 finału. Orlen Wisła Płock po raz drugi okazała się lepsza od Piotrkowianina, tym razem wygrywając 33:20 (13:9). Wicemistrz Polski zagra więc w półfinale, a nasz zespół zakończył sezon 2018/2019. Sezon udany - bo siódme miejsce należy uznać za sukces.

Ostatnia syrena spotkania w Płocku jest również końcem pewnego etapu. W drużynie nastąpi kilka zmian, a o szczegółach poinformujemy w najbliższych dniach.

Zarząd klubu jest zadowolony z postawy całej drużyny, która osiągnęła wyznaczony przed sezonem cel. Utrzymała się w gronie najlepszych polskich zespołów w najlepszy możliwy sposób - awansując do czołowej ósemki.