Wygrana Chrobrego - KPR osłabł po przerwie (wideo)
08.02.2017 20:43 Źródło: inf. własna/Chrobry Głogów

W meczu 16. kolejki PGNiG Superligi Chrobry Głogów pokonał KPR Legionowo 29:23. Po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej odsłonie górą byli gospodarze spotkania.

Chrobry dzięki lepszej grze w drugiej połowie wygrał z KPR-em (Fot. A.Starczewski / Chrobry Głogów)

Pierwsze trzydzieści minut to mocno wyrównana gra, trochę błędów z obu stron, a w Chrobrym przede wszystkim kilka niewykorzystanych setek. Brak skuteczności u kolegów w ataku, w bramce nadrabiał Kapela, który obronił dwa rzuty karne i kilka akcji z gry.

Ponad połowę rzuconych w pierwszej części spotkania bramek Chrobry zawdzięcza skrzydłowym. Z lewej strony świetnie rzucał Biegaj, którego nota bene występ w tym spotkaniu stał pod sporym znakiem zapytania. To właśnie Biegaj był autorem 13. bramki dla Chrobrego, którą zdobył z kontry na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem.

Przy stanie 12:12 piłkę mieli goście, ale po ich błędzie w ataku Chrobry miał kilkanaście sekund na trafienie i zrobił to właśnie Rafał. Trafiał także Miszka, choć przede wszystkim z rzutów karnych, które wykonywał bezbłędnie. W drużynie gości najskuteczniej grał Titow, który wpisał się do protokołu pięć razy.

Jednobramkowa przewaga Chrobrego z pierwszej części meczu nie znaczyła wiele. Początkowe minuty drugiej były dokładną kontynuacją pierwszej… Bramki padały na przemian dla obu zespołów, ale na pewno nie było nudno. Z każdą minutą gopsodarze grali mocniej w obronie, z każdą minutą gościom coraz trudniej dochodziło się do pozycji rzutowej.

Dzisiaj, przede wszystkim w drugiej połowie, zagraliśmy mocno w obronie. Stachera parę piłek obronił i poszliśmy z kontrą, byliśmy skuteczni. Wyszliśmy na prowadzenie 4-5 bramkowe, doprowadziliśmy to do końca, z czego się bardzo cieszę – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Arkadiusz Miszka, najskuteczniejszy zawodnik Chrobrego.

I rzeczywiście w naszej bramce Stachera bronił dokładnie tak samo skutecznie, jak Kapela w pierwszej części meczu. Ale nie mógł obronić rzutu Prątnickiego z 34. minuty, który świetnie przymierzył i z lewej połówki, rzutem z biodra trafił między spojenia poprzeczki i prawego słupka. Bez wątpienia była to najładniejsza bramka meczu.

Wszystko zmieniło się w 40. minucie, kiedy po bramkach Gujskiego, Krzysztofika i Sadowskiego Chrobry wyszedł na 4. bramkowe prowadzenie. To był ważny impuls dla miejscowych, bo później już prawie wszystko potoczyło się po ich myśli.

Co prawda chwilę później, po własnych błędach, szybko stracili 2. bramki, ale to nie osłabiło ich zapału. Chrobry poszedł za ciosem i wzorowo rozegrał ostatni okres spotkania. Wygrał 29:23.

[wideo] Chrobry TV: wygrana Chrobrego z Legionowem

Chrobry Głogów - KPR Legionowo 29:23 (13:12)

Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 10, Płócienniczak 1, Świtała, Sadowski 6, Sićko, Gujski 6, Tylutki, Sobut 1, Biegaj 3, Krzysztofik 2, Rydz

KPR: Krekora, Stojkovic – Prątnicki 2, Suliński 1, Kasprzak 3, Pribanic 1, Titow 9, Brinovec, Gawęcki 4, Ciok 2, Gumiński 1

Źródło: SPR Chrobry Głogów (chrobryhandball.pl), KPR RC Legionowo (kprlegionowo.pl)