Wygrana MMTS-u - Chrobry słabszy w końcówce (wideo)
09.09.2018 17:18 Źródło: inf. własna/Chrobry Głogów

W meczu 2. kolejki PGnig Superligi MMTS Kwidzyn wygrał u siebie z Chrobrym Głogów. Spotkanie było wyrównane, a gospodarze zepewnili sobie zwycięstwo dopiero w końcówce spotkania, którą lepiej zagrali od głogowian.

MMTS Kwidzyn wygrał mecz walki z Chrobrym Głogów (Fot. PGNiG Superliga)

Początek meczu był wręcz wymarzony dla trenera Tomasza Strząbały, debiutującego przed kwidzyńską publicznością w roli szkoleniowca MMTS. Po 3 minutach gospodarze prowadzili bowiem 3:1 po trafieniach Kacpra Adamskiego i Michała Potocznego, a po 6 minutach czerwono-czarni wygrywali już 6:2!

Kwidzynianie grali szybko i zdecydowanie, z czym nie mogli poradzić sobie zaskoczeni gracze Chrobrego. Trener Jarosław Cieślikowski poprosił więc o czas dla swojego zespołu. Uwagi szkoleniowca Chrobrego okazały się skuteczne, a po trafieniu Damiana Krzysztofika głogowianie tracili do MMTS już tylko 2 bramki – 6:4.

MMTS szybko jednak uporządkował szyki i wrócił do skutecznej gry. Bramki Ryszarda Landzwojczaka, Andrzeja Kryńskiego i Adriana Nogowskiego wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie 9:5. Po stronie gości punktował jedynie Krzysztofik, a to było zbyt mało do nawiązania wyrównanej walki z Kwidzynem. Co więcej, w 19 minucie, po serii bramek Roberta Orzechowskiego, Andrzeja Kryńskiego i Kacpra Adamskiego kwidzynianie powiększyli swoją przewagę do 6 trafień – 12:6!

I choć głogowianie odpowiedzieli szybko bramkami Adama Babicza i Wiktora Kubały – 2:8 przewaga nadal należała do kwidzynian. Najpierw do siatki rywali trafili Michał Peret i Adrian Nogowski, a kolejne kary dla głogowian (3 graczy na ławce kar) sprawiły, że przewaga 6 bramek utrzymała się do przerwy.

Po świetnej i dynamicznej pierwszej połowie trudno jednak wytłumaczyć to co stało się po przerwie. Przez 19 minut drugiej połowy kwidzynianie rzucili tylko trzy bramki (Kryński x 2 oraz Peret), pozwalając rywalom na oddanie 10 skutecznych rzutów. W efekcie po 49 minutach gry Chrobry nie tylko odrobił straty, ale również wyszedł na prowadzenie – 19:20.

Gospodarze obudzili się jednak w końcowych minutach tego spotkania i po bramce Adriana Nogowskiego, na 3 minuty przed końcem meczu, prowadzili 23:21. Goście jednak walczyli do końca. Nadzieje głogowian pobudził Stanisław Makowiejew, a przed szansą na wyrównanie stanął Adam Babicz.

Egzekwowany przez niego rzut karny obronił jednak Bartosz Dudek i piłka w końcówce należała do kwidzynian. Co więcej gospodarze nie oddali już przewagi do końca spotkania, a gol Adriana Nogowskiego w ostatnich sekundach dopełnił zwycięstwo MMTS we własnej hali.

[wideo] PGNiG Superliga TV: zacięte spotkanie w Kwidzynie - Chrobry przegrał

[wideo] Chrobry TV - Cieślikowski: mieliśmy swoją szansę

MMTS Kwidzyn – KS SPR Chrobry Głogów 24:22 (16:10)

MMTS: Szczecina, Dudek – Orzechowski 1, Kryński 7, Peret 4, Janiszewski, Adamski 6, Szczepański, Rosiak, Nogowski 4, Guziewicz, Ossowski, Potoczny 1, Landzwojczak 1, Przytuła

Chrobry: Kapela – Wawrzyniak 1, Podobas, Sadowski, Babicz 4, Tylutki, Orpik 2, Bartczak 1, Krzysztofik 4, Czapla 1, Kubała 1, Bekisz 2, Makowiejew 6, Rydz

Źródło: SPR Chrobry Głogów (chrobryhandball.pl)