Polska MŚ 2017 M
Wygrana Pogoni - Piotrkowianin przegrał w Szczecinie
11.02.2017 21:54 Źródło: inf. własna/MKS Piotrkowianin/GS24.pl

Piłkarze ręczni Pogoni wygrali z Piotrkowianinem 28:22 w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi. To dopiero trzeci wygrana Portowców w sezonie, w szeregach których bardzo dbory mecz rozegrał Michal Bruna.

Piotrkowska drużyna rozpoczęła bardzo dobrze i w 3. minucie po bramkach Adama Pacześnego i Piotra Swata wygrywała 2:0. Kolejne minuty należały do szczecinian. Po kwadransie gospodarze prowadzili 8:6, a do szatni zeszli z trzybramkową zaliczką - 15:12.

Sanda Spa Pogoń tę przewagę jeszcze powiększyła po zmianie stron. W 36. minucie było 18:14 i wtedy Piotrkowianin zaczął odrabiać straty.

Przy stanie 21:17 goście rzucili trzy gole z rzędu (Pacześny, Mateusz Góralski i Tomasz Mróz). Od 47. minuty Piotrkowianin potrafił rzucić tylko jedną bramkę i na chwilę przed końcową syreną. Wynik spotkania na 28:22 ustalił Góralski.

Pogoń Szczecin - MKS Piotrkowianin 28:22 (15:12)

Pogoń: Tatar, Matkowski - Bruna 9, Fedeńczak 4, Konitz 4, Bosy 4, Kniaziew 3, Wąsowski 2, Krupa 1, Zaremba 1

Piotrkowianin: Procho, Banisz - Mróz 2, Woynowski, Iskra, Swat 6/1, Góralski 2, Nastaj, Andreou, Achruk 2, Makowiejew 2, Krawczenko, Tórz 2, Pacześny 6/3, Zinchuk.