plzowka_927_250
Belka - przyjaciel recznej
PGNiG Superliga (K)
A A A
Będzie zawodowa PGNiG Superliga kobiet - lekarstwo na kryzys?
12.04.2017 10:37 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 2

W Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone sprawom utworzenia ligi zawodowej kobiet. Na spotkanie przybyli przedstawiciele dziesięciu klubów PGNiG Superligi oraz trzech najlepszych drużyn walczących w tym sezonie o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.
 

ZPRP próbuje uratować żeńską PGNiG Superligę z medialnego niebytu (Fot. handball.pl0
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Żeńska PGNiG Superliga przeżywa poważny kryzys. Od początku sezonu spotkania nie pokazuje żaden telewizyjny kanał sportowy, po tym jak wygasł kontrakt ZPRP z Polsatem. Liga nie znalazła sobie miejsca także w innych stacjach. Męską PGNiG Superligę, która w tym sezonie formalnie odłączyła się od handballowej centrali, pokazuje platforma nc+.

 

Wartość medialna i tym samym marketingowa żeńskich rozgrywek ligowych dramatycznie spadła. Na mecze żeńskich drużyn przychodzi mało kibiców. To ostatni dzwonek, by zmienić niebezpieczny trend.

Nic dziwnego, że powołanie ligi zawodowej kobiet jest warunkiem koniecznym do dalszego uratowania żeńskiej piłki ręcznej w Polsce.

 

ZPRP zapewnił, że wykorzysta swoje doświadczenie zdobyte podczas profesjonalizacji PGNiG Superligi mężczyzn, która od bieżącego sezonu funkcjonuje w odmienionej formule.

Istotny ruch leży również po stronie klubów, które muszą zdecydować się na przekształcenie formy działalności w spółki akcyjne lub – w przypadku zapowiadanej nowelizacji ustawy o sporcie – w spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz dostosować się do prawnych, sportowych i infrastrukturalnych standardów, zbliżonych do tych, które funkcjonują w męskiej PGNiG Superlidze.

Koszulka box 2 300 nad newsletter
TAGI: pgnig superliga  zprp  
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
2
Teraz?
Szczepański $%^& | *.pl | 12.04.2017 11:01
Ruch spóźniony. Trzeba było myśleć zanim grubasy z ZPRP wskoczyli do pendolino z napisem PGNiG Superliga mężczyzn. Czy nikt z włodarzy żeńskich drużyn nie zauważył, że ta liga jest kulą u nogi ZPRP? Ręczna jako dyscyplina bardzo zyskała marketingowo, ale dotyczy panów. Panie są w czarnej *** Już w ubiegłym roku związek pokazał gdzie ma rozgrywki pań, kiedy nie zdążył opublikować regulaminu rozgrywek przez sezonem. Degrengolada trwa nadal brak pań w tv. Próby pokazywania ligi na imprezylive kręcone telefonami komórkowymi na serwerach które wysiadają jak do oglądania zabierze się grupa 50 osób. Teraz wartość produktu pt Superliga kobiet jest żadna. Te rozgrywki nie są w kraju rozpoznawalne. Liga zawodowa? Kto spełni warunki? Taki Vistal czy Zagłębie może sobie wyprowadzić trochę kasy przez klub, a przy spółce każda złotówka będzie musiała zostać rozliczona. O ile u panów są pieniądze, tak u pań nie ma i niestety nie będzie. Różnica jest taka jak w przypadku zarobków kadrowicza grającego w lidze mistrzów i porównywalnej szczypiornistki. Dla niezorientowanych różnica około dziesięciokrotna.
Telewizja
Bat | *.pl | 13.04.2017 15:11
A może jednak jeszcze nic nie jest stracone? Może potrzeba trochę więcej cierpliwości i jakiegoś planu, a nie rzucać się z motyką na słońce? Żeby stworzyć zawodową ligę kobiet trzeba mieć w kieszeni poważny kontrakt z jakąkolwiek tv, które w miarę regularnie będzie przekazywać relacje oraz magazyny ligowe. Mężczyźni przed sezonem taką umowę podpisali z Canal plus i mają teraz kolosalny kapitał w ręce. I przez to można było tworzyć biznesowy produkt, pod nazwą PGNiG Superliga. To akurat nie ZPRP wina, że współpracę z ligami szczypiorniaka zakończył Polsat. Po prostu w stacji Solorza postawili na inne sporty. A bez udziału telewizji w zasadzie każdy sport jest nieobecny i nikt nie wyłoży kasy na jakikolwiek sponsoring. Nawet jeśli nasze panie byłyby mistrzyniami świata, to bez telewizji tak naprawdę nie istnieją. Widać to na przykładzie koszykówki kobiet, których liga nikogo nie interesuje i przez to sport ten stal się lokalny. Jeśli są już poważne i zaawansowane plany tworzenia PGNiG Superligi kobiet, to pewnie taki projekt rodzi się w gabinetach prezesów. Bądźmy dobrej myśli. Krok po kroku. Najpierw panowie, a teraz pewnie przyszedł czas na panie.
MP Kalisz 2019
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens