Cenny remis Sambora Tczew z jeleniogórskim KPR-em
14.03.2015 18:41 Źródło: inf. własna/jg24.pl/Sambor Tczew

Podziałem punktów zakończył się mecz 22. kolejki PGNiG Superligi pomiędzy KPR-em Jelenia Góra a Samborem Tczew. Drużyny zremisowały 25:25. Sambor walczył o pełna pulę, bo o punkty potrzebne mu są do utrzymania, dla KPR-u spotkanie miało charakter tylko prestiżowy, bo już przed potyczką wiadomo było, że jeleniogórzanki awansowały do fazy play-off z ósmego miejsca.

Tczewianki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia, bo od prowadzenia 2:0 za sprawą trafień Marty Tomczyk. Gospodynie po raz pierwszy skutecznie odpowiedziały trafieniem Marty Dąbrowskiej, która była w tym dniu liderką KPR-u.

Aussie Sambor podwyższył ponownie prowadzenie, na 3:1 lecz nadszedł fragment słabej gry tczewskiej drużyny. Jeleniogórzanki rzuciły w tym czasie 7 bramek, tracąc tylko jedną.

Wtedy o czas poprosił trener Bartłomiej Pepliński. Przerwa ta wpłynęła bardzo pozytywnie na grę Samborzanek, gdyż w 22. minucie gry Katarzyna Pasternak zdobyła bramkę dającą remis 8:8.

Następnie KPR zdobył 2-bramkowe prowadzenie, które widniało na tablicy również po końcowej syrenie pierwszej części gry.

Początek drugiej połowy należał do zawodniczek z Jeleniej Góry, które w 38. minucie wyszły ponownie na 4-bramkowe prowadzenie. Następnie, po dobrym fragmencie w wykonaniu naszych zawodniczek, do jedynie jednobramkowej straty doprowadziła Hanna Strzałkowska.

Po trafieniach Buklarewicz i Krajewskiej o czas poprosił trener gospodyń, Michał Pastuszko. Niedługo po wznowieniu gry faulowana była Anna Mączka i w efekcie sędziowie podytkowali rzut karny i ukarali naszą zawodniczkę 2-minutowym wykluczeniem.

Wówczas trener Pepliński umożliwił debiut w PGNiG Superlidze wychowance Sambora, niespełna 19-letniej bramkarce Wiktorii Frankowskiej, która trenowała z drużyną od dłuższego czasu i niedawno została potwierdzona do gry.

W 46. minucie indywidualną akcją popisała się Katarzyna Pasternak, która przechwyciła piłkę, a jej kontra została nieprzepisowo powstrzymana i podytkowany rzut karny wykorzystała Justyna Belter. Efektem był rezultat remisowy - 20:20.

Odpowiedziała rzutem z dystansu Anna Mączka i jeleniogórzanki ponownie wyszły na prowadzenie. Wynik 21:21 dała swoim kolejnym trafieniem Hania Strzałkowska. Następnie, po otrzymanej 2-minutowej karze, o czas poprosił trener Pepliński.

W 51. minucie skuteczną interwencją popisała się dobrze dysponowana tego dnia Agnieszka Kordunowska-Lupa. Chwilę później po dograniu do koła Marta Tomczyk zdobyła bramkę dającą prowadzenie, które odzyskały, a następnie podwyższyły godpodynie.

Jeszcze w 59. minucie na tablicy widniał wynik 25:23. Wówczas trzecią już karę 2-minutową otrzymała Marta Dąbrowska. Bramkę kontaktową zdobyła Magda Krajewska. Ta sama zawodniczka, już po końcowej syrenie, wykonywała decydujący rzut karny.

Nie uległa jednak ciążącej na niej presji i zawodniczki Aussie Sambora mogły cieszyć się z jakże cennego punktu zdobytego na trudnym terenie.

Krajewska w ostatnim czasie prezentuje rewelacyjną formę i potwierdziła to sześcioma bramkami zdobytymi w Jeleniej Górze. Wartym podkreślenia jest fakt, iż grała tylko w drugiej połowie. Bardzo dobre spotkanie rozegrała również Hanna Strzałkowska, zdobywczyni, podobnie jak Krajewska, sześciu bramek.

KPR Jelenia Góra - Aussie Sylex Sambor Tczew 25:25 (13:11)

KPR: Kozłowska, Demiańczuk - Dąbrowska 7, Buklarewicz 5, Michalak 4, Grobelska 3, Bader 3, Uzar 2, Mączka 1, Tomczyk

Sambor: Frankowska, Kordunowska - Krajewska 6, Strzałkowska 6, Tomczyk 4, Pasternak 3, Skonieczna 3, Belter 2, Domnik 1, Nowicka, Wiercioch

Źródło: Sambor Tczew (sambor-tczew.pl)