Gościnna Kościerzyna - derby Pomorza dla Łączpolu
20.02.2016 19:14 Źródło: inf. własna/AZS Łączpol Gdańsk

Po emocjonującym spotkaniu AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wygrał w Kościerzynie z miejscowym UKS-em PCM 29:24. Najwięcej bramek dla drużyny z Trójmiasta ponownie rzuciła Karolina Siódmiak.

Gdański klub tuż przed meczem zgłosił do kadry meczowej Lucynę Wilamowską. Była reprezentantka Polski wraca po kontuzji i miała okazję zagrać po raz pierwszy po urazie. Tym razem nie zdobyła bramki, jednak kadra trenerska liczy na nią w dalszej fazie sezonu.

Początek meczu był trudny dla przyjezdnej drużyny. Po trzech bramkach z rzędu Patrycji Wójcik gdańszczanki przegrywały 4:0. Pierwszą bramkę dla gości Marta Dąbrowska rzuciła w 9. minucie, jednak wciąż przewagę miały gospodynie, które jeszcze w 21. minucie po rzucie Martyny Borysławskiej prowadziły 10:7.

W końcu jednak Gdańsk zaczął dominować. W ciągu dziewięciu minut zdobył osiem bramek z rzędu. Znakomitą skutecznością popisywała się Urszula Lipska, po której rzucie w 30. minucie było już 15:10. Mecz się jednak nie skończył po pierwszej połowie.

Tuż po zmianie stron, gospodynie rzuciły cztery bramki z rzędu i przegrywały już tylko różnicą jednej bramki. Mimo problemów na siódmym metrze Łączpol ponownie powiększył przewagę. W samej końcówce rzucając trzy bramki, postawił "kropkę nad i" i wygrał 29:24.

UKS PCM Kościerzyna - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 24:29 (11:15)

UKS: Brzezińska – Borysławska 7, Wójcik 5, Belter 3, Górna 3, Wasak 2, Bunikowska 2, Jakubowska 1, Dzienisz 1 oraz Ziółkowska, Białek.

Łączpol: Kajumowa, Dobrowolska – Siódmiak 7, Jurczyk 5, Skonieczna 5, Lipska 4, Stachowska 4, Kalska 2, Dąbrowska 1, Karwecka 1 oraz Wilamowska.

Kary: UK PCM – 10 min. (Jakubowska 4 min., Wójcik 4 min., Bunikowska 2 min.), AZS Łączpol AWFiS – 12 min. (Kajumowa 2 min. – cz.k., Stachowska 4 min., Siódmiak 2 min., Jurczyk 2 min., Karwecka 2 min.).

Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc)