MHA - belka nowa
PGNiG Superliga (K)
A A A
Kościerzyna zagra w PGNiG Superlidze - "owoc 20-stu lat ciężkiej pracy"
21.05.2015 12:13 Źródło: inf. własna
komentarzy 4

Piłkarki ręczne UKS PCM Kościerzyna pierwszy raz w historii awansowały do PGNiG Superligi. W barażowym dwumeczu dwukrotnie pokonały Sambora Tczew. W pierwszym spotkaniu u siebie "Duma Kaszub" wygrała 21:15, by na wyjeździe także zwyciężyć z Samborem 15:14. W Kościerzynie już snują ambitne plany na przyszłość.

 

Dariusz Męczykowski wprowadził UKS PCM Kościerzyna do PGNiG Superligi (Fot. mat. prasowe)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!Chciałoby się powiedzieć, że do trzech razy sztuka. UKS PCM Kościerzyna za trzecim razem wygrał baraże do PGNiG Superligi, choć w tym sezonie ambicje były na bezpośredni awans. Do takiej formy promocji zabrakło niewiele, bo kościerzynianki nieznacznie przegrały walkę z innym mocnym pierwszoligowcem AZS-em Łączpolem Gdańsk.

- Przegrana walka z gdańszczankami nas nie załamała, bo mamy naprawdę silny mentalnie zespół. Dwa zwycięstwa z naprawdę dobrze grającym w rundzie play-out Samborem świadczą o tym, że rodzi się silny zespół - mówi handball.pl Dariusz Męczykowski, trener UKS-u.

Awans powoduje, że przez klubem są nowe wyzwania. Finansowe i organizacyjne. Dariusz Męczykowski, który odpowiada też za wiele spraw organizacyjnych, chce utrzymać dotychczasowy skład.

Uważam, że dojrzeliśmy już organizacyjnie i sportowo, by grać na najwyższym szczeblu rozgrywek. Ten awans to owoc 20 lat ciężkiej pracy całego kościerskiego środowiska piłki ręcznej.
Dariusz Męczykowski, trener UKS-u
- Uważam, że dojrzeliśmy już organizacyjnie i sportowo, by grać na najwyższym szczeblu rozgrywek. Ten awans to owoc 20 lat ciężkiej pracy całego kościerskiego środowiska piłki ręcznej. Praca z młodzieżą przyniosła owoce. Dodam, że wiele z naszych zawodniczek się uczy, a przez to trenowaliśmy czasami trzy razy w tygodniu, a mimo to ten zespół potrafił awansować. Za to należą mu się brawa. Teraz będziemy składzać dziewczynom nowe propozycje współpracy - deklaruje Męczykowski.

UKS PCM Kościerzyna chce przede wszystkim bazować na swoch wychowankach, a tych nie będzie brakowało. W klubie są także prężnie działające sekcje młodszych roczników. Z sukcesami w krajowych rozgrywkach walczą juniorki starsze i młodsze oraz młodziczki.

- Cały powiat kościerski żyje piłką ręczną, a lokalne władze mają świadomość, że przez handball można się wypromować w Polsce i za granicą - dodaje Dariusz Męczykowski, który zaprasza wszystkich do współpracy z klubem, którego pierwszym celem w nowym sezonie będzie utrzymanie się w PGNiG Superlidze. Jednak ambicje i plany w Kościerzynie są z pewnością dużo większe...

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 7 (7 głosów)
 
podziel się artykułem
4
brawo Darek i dziewczyny
vicky | *.pl | 21.05.2015 12:27
oby tak dalej i do przodu, pierwszy sezon najcięższy, ale jak się utrzymacie w Superlidze, to potem będzie już łatwiej
3/4 drużyny do wymiany i nowy trener.
wierny fan | *.pl | 21.05.2015 14:46
No i wtedy może, powtarzam MOŻE utrzymaja się w superlidze. Tej jak i gdańskiej drużynie potrzeba nowej krwi. Trener Ciepliński już to wciela w życie, Trener meczykowski jeżeli tego nie zrozumie, to w przyszłym sezonie Kościerzynę znowu powitamy w gronie pierwszoligowców.
"Profesjonalista"
ktoś | *.pl | 21.05.2015 18:48
Niestety emocjonalnie kościerski Trener nie dorósł jeszcze do ekstra klasy, jego zachowanie po meczu zakrawa co najmniej na żenadę. Panie Trenerze bo po meczu to trzeba sie umieć zachować! Pan jeszcze do tego nie dorósł> Jeżeli Pan zostanie w Kościerzynie na nastepny sezon, to ogromnie dziewczynom współczuję, że będą musiały znosić pański niski poziom inteligencji.
Awans
Koscierski kibic | *.pl | 21.05.2015 19:58
Jesli koscierzyna nie zmien trenera i wzmocni rozegrania no i oczywiście nie zacznie trenowac 5 razy w tygodniu to będzie tylko dostarczycielem punktów. Pewne punkty to kolowe inne kluby nawet z super ligi mogą im pozazdrościć, skrzydlowe też trzymają wysoki poziom.Rozegranie to tylko 2 zawodniczki potrzebne co najmniej 3.
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy piłkarze ręczni Azotów Puławy wyjdą z grupy Pucharu EHF, w której rywalizują z THW Kiel, Fraikin BM Granollers i GOG?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens