Łączpol Gdańsk lepszy od Kościerzyny w meczu beniaminków
06.11.2015 18:43 Źródło: inf. własna/ks.laczpol.pl

Piłkarki ręczne Łączpolu AZS-u AWFiS Gdańsk pokonały z UKS PCM Kościerzyna 30:26 w meczu 9. kolejki PGNiG Superligi. Było to pierwsze spotkanie tegorocznych beniaminków ekstraklasy. Z tej konfrontacji - Derbów Pomorza - zwycięsko wyszła ekipa z Gdańska.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wygrał z Kościerzyną w meczu beniaminków PGNiG Superligi (Fot. KS Łączpol / FB)

Mecz nie zaczął się najlepiej dla miejscowej drużyny. W pierwszej fazie meczu bardzo dobrze grała kościerska obrona, która zmusiła do błędów gospodynie spotkania. Potrafiła to wykorzystać Karolina Mokrzka i po jej trzech bramkach z rzędu w 10. minucie UKS PCM prowadził 6:3. Później zaczął dominować zespół prowadzony przez trenera Jerzego Cieplińskiego.

Udało się wyeliminować błędy i chwilę po czasie wziętym przez gdańskiego trenera, zawodniczki Łączpolu zaczęły grać tak, jak oczekiwali od nich miejscowi kibice. Motorem napędowym w ataku była Katarzyna Pasternak, a dodatkowo kilka piłek odbiła Dorota Dobrowolska. W końcu po dwóch szybkich bramkach Marty Karweckiej, w 19. minucie Łączpol prowadził 12:8.

UKS PCM się nie poddawał, ale miejscowe nie dały rywalkom dojść na więcej, niż na dwie bramki różnicy. Ponownie skuteczna była Karwecka, a po rzucie na pięć sekund przed końcem mającej wcześniej pecha Katarzyny Skoniecznej, gdańszczanki wygrywały 18:15.

Po zmianie stron zaczęła królować obrona. Zespoły nie potrafiły rzucić bramki przez aż siedem minut, a łącznie w ciągu siedemnastu minut padło zaledwie sześć bramek. Później szczypiornistki obu zespołów znalazły drogę do bramek rywalek i w ciągu pięciu minut padło aż jedenaście goli. Do 54. minuty obie drużyny grały bramka za bramkę.

W ciągu ostatnich pięciu minut ciężar gry wzięła na siebie Katarzyna Skonieczna. Rzuciła trzy bramki z rzędu i w ostatniej minucie Łączpol prowadził 30:26. Ostatnia skuteczna kontra Agnieszki Białek już nic nie zmieniła. Mecz zakończył się wynikiem 30:26 dla AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna 30:26 (18:15)

Łączpol: Wiercioch, Dobrowolska – Siódmiak 7, Skonieczna 7, Karwecka 6, Pasternak 5, Stachowska 4, Ciura 1 oraz Dąbrowska, Mazurek, Lipska, Klonowska, Pesel.

UKS: Brzezińska, Kordunowska-Lupa – Mokrzka 6, Jakubowska 5, Górna 4, Belter 4, Wójcik 2, Żukowska 2, Sus 2, Białek 1 oraz Wasak, Ziółkowska, Dzienisz, Borysławska.

Źródło: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk (ks.laczpol.pl)