Łatwe zwycięstwo MKS-u Selgros - Łączpol nie miał szans
27.02.2016 21:58 Źródło: inf. własna/MKS Selgros Lublin

MKS Selgros Lublin wrócił na zwycięską ścieżkę w meczu 21. kolejki PGNiG Superligi. Mistrzynie Polski pokonały bez większych problemów Łączpol Gdańsk 30:21.

Starcie z Łączpol AZS Gdańsk było dla drużyny MKS Selgros okazją do rekompensaty za ostatnią, sensacyjną przegraną w Nowym Sączu. Zawodniczki trener Sabiny Włodek wykorzystały tę szansę z nawiązką, bez problemu rozprawiając się z gdańską drużyną.

Od pierwszej minuty na parkiecie w hali Globus dominowała jedna ekipa. MKS Selgros szybko uzyskał kilkubramkową przewagę i z każdą minutą ją powiększał. Praktycznie bezbłędna gra w ataku pozwoliła lubliniankom zdobyć aż siedem trafień przewagi przed przerwą.

Co prawda po zmianie stron Łączpol zdołał nawiązać jeszcze walkę, zmniejszając straty do trzech bramek, jednak mistrzynie kraju szybko odzyskały inicjatywę, wybijając przyjezdnym z głowy marzenia o triumfie. W pewnym momencie zanosiło się nawet na pogrom, bo MKS Selgros wyszedł aż na dwunastobramkowe prowadzenie, jednak rozluźnienie w szeregach naszej ekipy pozwoliło przeciwniczkom zmniejszyć ostateczny wymiar kary.

- Cieszę się, że otrząsnęłyśmy się po niespodziewanej porażce w Nowym Sączu. Dzisiaj każda zawodniczka, która wyszła na parkiet, zrobiła swoje. Szczególnie dobrze grałyśmy w obronie - chwaliła swoje podopieczne trenerka Włodek.

- To nie był tak łatwy mecz, jak by mogło się wydawać. Jednak wyszłyśmy bardzo skoncentrowane na parkiet i od początku narzuciłyśmy swój styl gry - dodała Marta Gęga, która zdobyła pięć bramek, będąc razem z Agnieszką Kocelą najlepszą strzelczynią swojego zespołu.

MKS Selgros Lublin - Łączpol AZS Gdańsk 30:21 (17:10)