Ligowy klasyk dla MKS-u Lublin - Zagłębie pokonane w Globusie (wideo)
22.10.2016 21:06 Źródło: inf. własna/MKS Selgros Lublin / Zagłębie Lubin

MKS Selgros Lublin na inaugurację sezonu w hali Globus pewnie pokonał Metraco Zagłębie Lubin 28:22 w kolejnej odsłonie "Świętej Wojny". spotkanie było też debiutem przed lubelską publicznością nowego trenera mistrzyń Polski - Nevena Hrupca. Zwycięstwo lublinianek oklaskiwało blisko 3 tys osób.

Iwona Niedźwiedź i Marta Gęga chcą znów dla MKS-u zdobyć mistrza (fot MKS TV / YT)

Widziane z Lublina:

Nasze szczypiornistki dość wolno wchodziły w spotkanie, przez długie minuty niespodziewanie przegrywając.
Gospodynie odzyskały inicjatywę dopiero w końcówce pierwszej połowy, a niesione dopingiem trybun stłamsiły rywalki w samej jej końcówce, wychodząc ze stanu 9:11 na 14:11.

Po zmianie stron mieliśmy dalszą dominację mistrzyń i spokojną kontrolę wydarzeń na parkiecie. Zagłębie raz po raz zrywało się do odrabiania strat, ale mądra gra lublinianek udaremniała im te starania. Mimo, że kilkubramkowa przewaga na nieco ponad pięć minut przed końcem oznaczała w praktyce zwycięstwo gospodyń, nerwy nie opuszczały trenera Hrupca, który spokojnie odetchnął dopiero po ostatniej syrenie.

- Wynik mnie cieszy, gra już nieco mniej. Mamy jeszcze sporo do poprawy, choć bardzo się cieszę z dwóch punktów. Podobała mi się atmosfera na tym meczu i bardzo dziękuję kibicom za doping - stwierdził po spotkaniu chorwacki trener. - MKS nas niczym nie zaskoczył, po prostu w kilku momentach złapał wiatr w żagle i wypracował sobie bezpieczną przewagę. Gratuluję rywalkom tej wygranej - powiedziała z kolei Bożena Karkut, trenerka Zagłębia.

Oddzielny akapit należy poświęcić bramkarkom. Dagmara Nocuń przestrzegała przed meczem, że MKS może mieć problemy z pokonaniem bramkarek Zagłębia i ta przepowiednia okazała się prawdziwa. Ściana utworzona przez dwójkę Wąż - Maliczkiewicz okazywała się chwilami nie do przebicia, na szczęście w porę została skruszona, m.in. przez poczynania samej Nocuń, wybranej MVP spotkania. Swoje trzy grosze dorzuciła też Weronika Gawlik, która pokazała swoim rywalkom zwłaszcza w drugiej połowie, że potrafi bronić jak w transie.

[wideo] MKS TV: zapis konferencji prasowej po meczu MKS-u Lublin z Zagłębiem

Widziane z Lubina:

Wynik z rzutu karnego otworzyła Marta Gęga, ale później parkiet należał do miedziowych. Lubinianki grały skutecznie w ataku i dobrze w obronie, co przełożyło się na wynik. W dziesiątej minucie było 5:2 dla Metraco Zagłębia, a przed upływem kwadransa podopieczne Bożeny Karkut prowadziły 7:3.

Lubinianki na prowadzeniu były jeszcze do 25. minuty, ale końcówkę pierwszej połowy zagrały słabiej i MKS wykorzystał swoją szansę. Z wyniku 9:10 do przerwy było 14:11 dla mistrzyń Polski.

Końcówka pierwszej połowy wyraźnie podcięła skrzydła lubińskiej drużynie. Co prawda miedziowe do końca walczyły o korzystny wynik, ale zawodniczki MKS-u grały podobnie, jak w końcówce pierwszej części spotkania i miedziowe nie mogły dogonić gospodyń.

Przewaga MKS-u oscylowała w okolicach 3-4 bramek. W końcówce gospodynie podwyższyły jeszcze swoje prowadzenie, wygrywając 28:22.

[wideo] MKS TV: najładniejsze akcje z meczu MKS Selgros Lublin - Zagłebie Lubin

MKS Selgros Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 28:22 (14:11)

MKS: Gawlik, Januchta - Mihdaliova 3, Uzar, Rola 4, Kowalska, Gęga 7, Matuszczyk, Repelewska 1, Kozimur 1, Drabik 3, Nocuń 6, Skrzyniarz 2, Charzyńska, Rosiak 1

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 3, Załęczna 4, Mączka, Semeniuk 2, Trawczyńska, Buklarewicz, Premović 1, Wiertelak, Ważna, Walczak, Marić 6, Jochymek 2, Malta, Milojević 4

Źródło: MKS Selgros Lublin (mks.lublin.pl), Metraco Zagłębie Lubin (zaglebie.lubin.pl)