MKS Selgros znów w złocie - Pogoń dogoniona w Lublinie (wideo)
15.05.2016 16:43 Źródło: inf. własna/MKS Selgros Lublin

Piłkarki ręczne MKS-u Selgros Lublin zdobył czwarty z rzędu, a dziewiętnasty w historii tytuł mistrzyn Polski. W czwartym meczu wielkiego finału pokonały Pogoń Balticę Szczecin 27:25. W całej rywzlizacji playpoff wygrały 3:1.

Radość piłkarek ręcznych MKS-u Selgros Lublin (Fot. K.Lignarski)

W niedzielnym spotkaniu było wszystko, o czym marzą kibice kupujący bilet na jakikolwiek mecz: zacięta walka, kontrowersyjne sytuacje, efektowne bramki, zwroty akcji i emocje do ostatniej sekundy.

Przy okazji piłkarki MKS pokazały, że - tak jak mówiła Dorota Małek w wywiadzie dla portalu mks.lublin.pl - złoto mają we krwi. Nawet gdy na kwadrans przed końcem przegrywały już pięcioma bramkami (16:21) i miały olbrzymie problemy ze sforsowaniem defensywy rywalek, nie załamały rąk.

Niesione dopingiem cały czas wierzącej w końcowy sukces lubelskiej publiczności dopięły swego i przez kolejne dziesięć minut nie tylko odrobiły straty, ale wyszły, za sprawą Karoliny Bijan, na prowadzenie 25:24.

Ostatnie pięć minut to była prawdziwa wojna nerwów i masa wspomnianych zwrotów akcji. Przestrzelony pechowo karny Kristiny Repelewskiej, chwilę potem jej nieuznana bramka, wykluczenie rewelacyjnej tego dnia Moniky Bancilon (11 trafień), bramka na remis niemal w ostatniej sekundzie akcji Pogoni i najważniejsze tego dnia trafienie Alesii Mihdaliovej.

[wideo] MKS TV: ostatnia minuta decydującego o złocie meczu!

MKS Selgros pokazał klasę w tym meczu. Gonił rywala konsekwentnie przez cały mecz, by dopaść przeciwnika w ostatniej chwili i zadać ostatnie dwa ciosy. Lublinianki wygrywanie naprawdę mają we krwi...

[wideo] MKS TV: radośc lublinianek z 19-stego mistrzostwa Polski

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 27:25 (12:15)

MKS: Dżukiewa, Gawlik - Bijan 2, Quintino 2, Kocela, Rola 3, Gęga 3, Repelewska 4, Drabik 3, Mihdaliova 8, Skrzyniarz 2, Charzyńska, Szarawaga, Syncerz

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 11, Sabała 2, Noga 1, Szczecina 1, Cebula, Głowińska 2, Costa, Królikowska 2, Masna, Zimny 1, Koprowska 2, Zawistowska 1, Kochaniak, Jaszczuk 2

Źrodło: MKS Selgros Lublin (mks.lublin.pl)