Belka - przyjaciel recznej
PGNiG Superliga (K)
A A A
Mecz obrony w Lubinie - pierwsza odsłona dla Zagłębia (wideo)
26.04.2014 20:45 Źródło: inf. własna/Zagłębie Lubin
komentarzy 0

Pierwszy mecz półfinałowy PGNiG Superligi dla Zagłębia. Miedziowe pokonały Vistal Gdynia 19:16 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1:0. Kluczem do zwycięstwa była znakomita gra w obronie.

   

Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

Jako pierwsza trafiła Katarzyna Janiszewska. Swoją pierwszą bramkę miedziowe zdobyły w czwartej minucie, za sprawą Agnieszki Jochymek. Kolejne dwa trafienia dołożyły Kinga Lalewicz i Karolina Semeniuk-Olchawa i było 3:1.

 

Chwilę później na tablicy wyników widniało 4:1. Drugą bramkę gdynianki zdobyły dopiero w 12. minucie, grając w przewadze. Dobytek przyjezdnych mógł być lepszy, jednak w bramce miedziowych znakomicie spisywała się Monika Maliczkiewicz.

 

W 22. minucie o czas dla swojej drużyny poprosił Jens Steffensen. Wówczas Vistal przegrywał 3:7. Słowa trenera podziałały, gdyż ekipa z Gdyni zmniejszyłą straty do jednej bramki – 8:7.

 

W 29. minucie przyjezdne, po bramce Patrycji Kulwińskiej, cieszyły się z remisu. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobyła jednak Kaja Załęczna i do przerwy Zagłębie minimalnie prowadziło (9:8).

Od początku drugiej połowy trwała wymiana ciosów, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. W 38. minucie, kiedy Monikę Maliczkiewicz pokonała Iwona Niedźwiedź, Vistal wyszedł na prowadzenie 11:10.

 

Chwilę później bramkę zdobyła Karolina Semeniuk-Olchawa. Miedziowe złapały wiatr w żagle a po kolejnych dwóch akcjach zakończonych skutecznie przez Annę Pałgan było 13:11.

 

Kiedy Beatę Kowalczyk pokonała Kaja Załęczna miedziowe wygrywały 14:11. Gdynianki w kilku minut znów zmniejszyły straty do jednego trafienia, ale później do głosu doszły miedziowe. Kolejne udane interwencje „Łosia”, skuteczna gra w ataku i twarda w obronie sprawiły, że w 54. minucie lubinianki mogły poczuć się komfortowo, gdyż wygrywały 18:14.

 

Podopieczne Jensa Steffensena nie zamierzały składać broni i odrobiły dwie bramki. Ostatnie fragmenty, to uważna gra lubinianek, które szanowały piłkę i wygrały 19:16.

 

 

 

Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 19:16 (9:8)

 

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 3, Piekarz, Pałgan 3, Semeniuk-Olchawa 3, Obrusiewicz, Paluch, Jelić 2, Bader, Lalewicz 2, Piechnik 1, Walczak, Jochymek 2, Pielesz 3.

Vistal: Kowalczyk, Gapska – Kalska 2, Janiszewska 2, Niedźwiedź 7, Galińska 2, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Dorsz, Khouildi. Balsam, Kulwińska 3, Andrzejewska.

 

Źródło: Zagłębie Lubin (zaglebie.lubin.pl)

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens