Olkusz bez szans z Vistalem - pogrom SPR-u
14.02.2015 11:40 Źródło: inf. własna/SPR Olkusz

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia dopisały sobie pewne dwa punkty w 18. kolejce PGNiG Superligi. Gdynianki rozbiły na wyjeździe SPR Olkusz 32:20 i umocniły się na pozycji wicelidera tabeli.

Gospodynie rozpoczęły to spotkanie bardzo niemrawo i już po 7 minutach przegrywały 1:5. Jeszcze gorzej wynik wyglądał po kwadransie gry, kiedy gdynianki prowadziły 11:3, a w 21 minucie już 16:4.

Taki początek gry w pełni odzwierciedla różnice klas między obiema drużynami. Przyjezdne grały w ataku bardzo szybko i pewnie, zdobywając wiele bramek po stratach olkuszanek i szybkich kontrach. W tych królowała w pierwszej połowie Aneta Łabuda, zdobywczyni 5 bramek.

Cztery trafienia dołożyła Patrycja Kulwińska i to głównie za sprawą tych dwóch zawodniczek wynik i gra wyglądały tak, jak wyglądały. Momentami można było odnieść wrażenie, że oglądamy mecz sparingowy.

"Lwice” miały w pierwszej połowie ogromne problemy z przebiciem się przez obronę Vistalu, a ataki naszej drużyny ożywiła dopiero w końcówce pierwszej części spotkania Katarzyna Nowak, która zdobyła trzy bardzo ładne bramki.

Do tego doszło trafienie Pauli Przytuły oraz debiutującej przed olkuską publicznością, Katarzyny Sadowskiej i wynik na tablicy został przed przerwą troszkę "naprawiony” (10:21).

O ile jednak nieźle SPR zakończył pierwszą część spotkania (ostatnie 8 minut wygrane przez miejscowe 6:5), o tyle drugie 30 minut rozpoczął fatalnie. W 31 minucie bramkę zdobyła co prawda jeszcze Agata Wcześniak, ale potem przez prawie kwadrans nie mogliśmy umieścić piłki w bramce Vistalu.

Taki stan rzeczy zmieniła dopiero w 43 minucie Paulina Marszałek, jednak do tego czasu rywalki zdobyły 6 bramek i wynik brzmiał 12:27. W tym momencie o czas dla swojej drużyny poprosiła trenerka Anna Niewiadomska. I czas ten podziałał mobilizującą na jej podopieczne.

Po powrocie na parkiet, to „Srebrne Lwice” wykazywały większą ochotę do gry i były w ostatnim kwadransie drużyną lepszą od wicelidera. Fakt faktem, że trener Tetelewski dokonał w tym czasie sporych roszad w składzie, a wynik był już sprawą przesądzoną, ale jednak…

Na parkiecie widzieliśmy przecież reprezentantki kraju (Niedźwiedź w obronie, Zych i Janiszewska), a mimo tego Vistal w tym czasie zdobył tylko 3 bramki. Grające natomiast na luzie i bez żadnych obciążeń olkuszanki zdobyły tych bramek osiem, z czego połowa była autorstwa Katarzyny Nowak.

Nasza skrzydłowa rozegrała swoje najlepsze spotkanie w barwach olkuskiego SPR-u, i mamy nadzieję, że kolejne mecze będą w jej wykonaniu równie dobre, a nawet lepsze.

SPR Olkusz - Vistal Gdynia 20:32 (10:21)

SPR: Hoffman, Knapik, Wąż - Leńczuk, Nowak 7, Sadowska 3, Przytuła 2, Wicik 1, Marszałek 4, Fierka, Latała, Wcześniak 3, Basiak, Serafimovska

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 4, Łabuda 5, Niedźwiedź 4, Galińska 1, Dorsz, Kobylińska 4, Kłusewicz, Pawłowska 3, Zych 1, Kozłowska 1, Gutkowska 2, Zrnec 3, Kulwińska 4

Źródło: SPR Olkusz (sprolkusz.pl)

1
Autor w relacji z tego meczuw sf podparł się
Szelest | *.pl | 14.02.2015 23:56
wynikiem z 18.10.2014 uzyskanym w Gdyni.Być może zamierzał je porównać, ale tego nie zrobił -wychwalając pod niebiosa Vistal. Tymczasem wypada pochwalić Katarzynę Nowak za 7 pięknych bramek zdobytych z lewego skrzydła. Oczywiście Vistal grając w najsilniejszym składzie uzyskał znaczną przewagę ale gdy doszło do wymiany składu w zespół SPR wstąpił duch walki do końca i taką ambitną grę chcielibyśmy oglądać do końca sezonu w ich wykonaniu. W drugiej połowie do akcji wkroczyli nie wiedzieć czemu sędziowie i urządzili koncertwykluczeń w olkuskiej drużynie uznali też dwie bramki, które nie powinny być uznane.W wypowiedziach ludzi związanych ze związkiem pobrzmiewa ton wyraźnej niechęci do Olkusza ze wskazaniem dla niego miejsca w I lidze.Ci ludzie po prostu zabijają sport i to nie tylko w Srebrnym Grodzie .