Piotrcovia lepsza od Beskidu - wyrównany mecz w Piotrkowie
06.09.2015 12:53 Źródło: inf. własna/Piotrcovia.com

Po emocjonującym meczu Piotrcovia wygrała na inaugurację PGNiG Superligi z Beskidem Olimpią Nowy Sącz. O zwycięstwie przesądziły bramki miejscowych szczypiornistek w ostatnich sekundach gry.

Początek spotkania w wykonaniu gospodyń gorzej niż słabszy. Po golu z rzutu karnego Agaty Wypych było wprawdzie 1:1, ale przez następne 8 minut bramki zdobywały tylko przyjezdne. Po 9. minutach Piotrcovia przegrywała aż 1:5!

Od 10. minuty nastapiła poprawa gry zawodniczek "Geksy: i w 13 minucie był remis 5:5, a na pierwsze prowadzenie miejscowye wyszły w 14. minucie po skutecznie wykonanym karnym Edyty Szymańskiej (najskuteczniejszej w barwach Piotrcovii).

Beskid nie dawał jednak za wygraną, doprowadził do remisu, a potem do wyniku 14:13, którym zakończyła się pierwsza połowa. Piotrkowianki nie mogły znaleźć sposobu na powstrzymanie najwyższej na parkiecie Ukrainki Iriny Stelmakh.

Udało się to dopiero w drugiej części gry Justynie Jurkowskiej. I to być może był klucz do zwycięstwa. Zwycięstwa, które wcale nie przyszło łatwo. Gra przypominała wymianę ciosów, na bramkę Piotrcovii natychmiast odpowiadały przyjezdne i odwrotnie.

W 45. min. było 19:19. W ostatnich 13 minutach "Gieksa" wrzuciła piąty bieg i miało to odzwierciedlenie na tablicy wyników. W 57. min. remis 23:23. Karą dwóch minut ukarana została często urywająca się rywalkom Paulina Marszałek, a po zderzeniu z przeciwniczką zeszła z parkietu Monika Kopertowska.

Gola na 24:23 półtorej minuty przed końcem zdobyła liderka miejscowych Agata Wypych. Wtedy zaatakował Beskid, ale rzut obroniła Jurkowska. Piłkę przejęła Piotrcovia, rzut jednej z miejscowych zawodniczek został zablokowany. Bramkarka gości wychodzi z bramki i Olimpia robi taktyczną przewagę. Po błędzie Beskidu piłkę na 30 sekund przed zakończeniem przejęła Aleksandra Kucharska, która rzuciła do pustej bramki, ustalając wynik na 25:23.

MKS Piotrcovia - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25:23 (13:14)

Piotrcovia: Jurkowska, Sarnecka - Rol 3, Sobińska, Kucharska 3, Szymańska 9/4, Kopertowska 1, Wypych 5/1k, Piecaba 2, Ivanović, Marszałek 2

Olimpia: Sach, Szczurek - Stelmach 11, Lesik 3, Nocuń 3, Leśniak 2, Smbatian 2, Figiel 1, Basiak 1, Małek, Janik, Motak, Olejarczyk, Stokłosa, Bartkowska, Nosal

Źródło: MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (Piotrcovia.com), epiotrkow.pl

1
Obie drużyny zaprezentowały dobre przygotowanie
Szelest | *.pl | 08.09.2015 02:25
W obu zespołach zadebiutowały również byle Strażniczki Srebrnego Grodu :Agata Basiak w Olimpii oraz Paulina Marszałek w Piotrcovii.W2009 r. kończący przebogatą karierę trenerską p.B. Fulara wyróżnił w swoim klubie / AZS Kraków / trzy zawodniczki: A.Basiak ,która już wówczas jego zdaniem posiadała umiejętności ekstraklasy P. Marszałek /pod panieńskim nazwiskiem Leszczyńska/ oraz najmłodszą 18 letnią wówczas Paulę Przytułę grającą aktualnie w SPR Olkusz. Nie łatwo jest awansować w żeńskim handballu . Trzeba przebić się przez pewne uwarunkowania życiowe. Wiele zawodniczek z tego powodu zakończyło dobrze zapowiadające się kariery sportowe Dlatego wyżej wymienionym wypada życzyć wytrwałości i powodzenia
Które miejsce zajmą polskie piłkarki ręczne podczas turnieju Golden League, na którym zagrają z Norwegią, Danią i Francją?