Piotrcovia odbiła się od dna - koniec marzeń olkuskiego SPR-u?
07.02.2015 18:46 Źródło: inf. własna/Piotrcovia.com
komentarzy 3

Piłkarki ręczne Piotrcovii nie rezygnują z walki o wydobycie sie ze strefy spadkowej PGNiG Superliigi. Zespoł z Piotrkowa Trybunalskiego pokonał u siebie w mwczu 17. kolejki ekstraklasy SPR Olkusz 30:23.

W tym meczu od początku dominowały gospodynie. Bardzo dobrze w bramce radziła sobie Beata Skura, a wielkie zagrożenie dla bramkarek z Olkusza stanowiła ustawiona na pozycji kołowej Aleksandra Kucharska.

Swoje bramki dokładała także Stefka Agova i po kwadransie było 8:4 dla miejscowych. Piotrcovia grała sprawnie, walecznie i szybko. Mały przestój zdarzył się jedynie pod koniec pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 14:9 dla Piotrcovii.

W drugiej połowie na placu gry pojawia się Vladislava Belmas. I została odkryciem meczu. Zdobyła siedem bramek, a kibice nie mogli sobie przypomnieć zawodniczki o podobnym przyśpieszeniu grającej w barwach piotrkowskiej drużyny.

W 40. minucie Piotrcovia prowadziła 20:12, dziesięc minut później 25:15 i było wiadomo, że dwa punkty zostaną w Piotrkowie Trybunalskim. Ostatecznie gospodynie wygrały 30:23, pogroążając SPR Olkusz w dole tabeli.

Piotrcovia - SPR Olkusz 30:23 (14:9)

Piotrcovia: Skura, Opelt - Rol 1, Sobińska 2, Kucharska 8/1k, Cieślak, Kopertowska 3, Piecaba 1, Ivanović, Jałoszewska, Nowak 1, Belmas 7, Agova 7/3k.

SPR

Źródło: MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (piotrcovia.com)

3
Czy pogrążone ? Czas pokaże
Szelest | *.pl | 08.02.2015 01:54
Strażniczki Srebrnego Grodu zagrały bardzo nerwowo w pierwszych minutach pozwalając rywalkom na wyrobienie kilku bramkowej przewagi.Później trenerce Niewiadomskiej udało się uporządkować szyki i gra była dość wyrównana. Niestety panowie sędziowie też dali znać o sobie- z aptekarską dokładnością odmierzając czas gry pasywnej Olkusza. Pasywna gra Piotrcovii kończyła się jednak w momencie zdobycia przez nich bramek. Olkuszanki grały ambitnie do końca nie pozwalając odrobić /na co zwrócił uwagę spiker/ 11 bramkowego zwycięstwa w Olkuszu.
Praca sędziów
- | *.pl | 08.02.2015 18:31
Człowieku co ty piszesz, sędziowie w końcu sędziowali jak należy, czasu pokazali jak na lekarstwo Olkuszowi bo ja naliczyłem 3 razy a powinni co najmniej 5. Olkuszanki po prostu nic nie zagrały, widać było że pojedynek dwóch zawodniczek w roli trenera lepiej lekcje odrobiła Wypych, bo rozpracowała atak Lwic jak ta lala i nie mogły nic zagrać. W obronie nie dały rady bo same się gubiły, sory ale Niewiadomska nic nie zrobi, a Olkusz żegna się z Superligą.
Ty z kolei oceniasz trenera po 48 godzinach pracy
Szelest | *.pl | 09.02.2015 21:03
Nie jestem wrogo ustosunkowany do Piotrcovii ,a jej pobyt w tym rejonie tabeli mnie zdumiewa.Ale ile to meczów zostało przegranych z kretesem lub w głupi sposób przed jego końcem, że szkoda gadać. O czym to świadczy? O braku pieniędzy w klubie lecz czy tylko? W tym meczu Piotrcovia była lepsza.Sędziowie pokazali jednak,że wynik jest pod ich kontrolą. I może nie ferujmy przedwczesnych wyroków - choć przyznaję ,że jest późno i SPR-owi będzie trudno.