Piotrcovia ograła akademiczki z Wrocławia
18.09.2010 18:23 Źródło: Inf. własna
Trzecie ligowe zwycięstwo odniosły w sobotę szczypiornistki Piotrcovii. Podopieczne trenera Robertra Nowakowskiego pokonały na własnym parkiecie AZS AWF Sport Concept Wrocław 26:18 i umocniły się w czubie tabeli.

Od pierwszych minut miejscowe przeważały na boisku, a gra rywalek pozwoliła podopiecznym trenera Roberta Nowakowskiego, na wprowadzanie do gry zawodniczek drugiego składu. Wrocławianki próbowały powstrzymać Piotrcovię wysoko trzymaną obroną. Skuteczną taktyką miejscowych była gra na koło i skrzydłami. W zespole z Wrocławia ciężar odpowiedzialności za rzuty na bramkę wzięła Grażyna Pietras, której dwa gole do 6. minuty doprowadziły do stanu 4:2 i wydawało się, że akademiczki postawią jeszcze Piotrcovii twarde warunki. Stało się inaczej, świetne rzuty m.in. skrzydłowej Piotrcovii Katarzyny Mijas budowały przewagę i Piotrcovia zakończyła pierwszą połowę rezultatem 16:9.

W drugiej połowie na boisku pojawiły się młodsze zawodniczki Piotrcovii - Monika Kopertowska, reprezentantka Polski w kadrze młodzieżowej oraz skrzydłowa Paulina Cieślak, która zastąpiła Mijas. Kopertowska po bezskutecznych rzutach z gry, rzuciła karnego, Cieślak z kolei ze skrzydła dwa razy umieściła piłkę w bramce. Druga połowa to wyraźna kontrola spotkania przez zespół miejscowych zakończona wynikiem 26:18.

Mimo wygranej trener Robert Nowakowski nie był zadowolony z gry swojej drużyny. - Jeśli takie błędy jak tutaj w obronie popełniać będziemy w kolejnych meczach, to skutkować to będzie stratą bramek. Dlatego nie można powiedzieć: nic się na stało i nie wyciągać wniosków - podsumował opiekun Piotrcovii.

Piotrcovia - AZS AWF Sport Concept Wrocław 26:18 (16:9)
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Krzysztoszek 4, Mijas 4, Wypych 4, Cieślak 2, Dąbrowska 2, Kopertowska 2, Podrygała 2, Rol 2, Szafnicka 2, Szczecina 2, Lisewska
AZS: Słota, Boczkowska - Pietras 6, Łukasik 3, Antoszewska 2, Perek 2, Szymczakowska 2, Dęga 1, Wojt 1, Wynnyk 1, Król, Rupp, Wiertelak, Żakowska

Przebieg meczu: pierwsza połowa - 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 8:3, 9:3, 9:4, 9:5, 10:5, 11:5, 12:5, 12:6, 13:6, 13:7, 14:7, 15:7, 15:8, 15:9; druga połowa -16:10, 17:10, 18:10, 19:10, 19:11, 20:11, 20:12, 20:13, 21:13, 21:14, 22:14, 23:15, 23:15, 23:16, 24:16, 24:17, 25:17, 25:18, 26:18