Piotrcovia rozbiła Kościerzynę - lekcja dla beniaminka
25.10.2015 19:43 Źródło: inf. własna/Piotrcovia.com

Piotrcovia łapie wiatr w żagle w kolejnym meczu PGNiG Superligi. W spotkaniu 7. kolejki "Gieksa" rozbiła ambitnego beniaminka z Kościerzyny 38:26. Mecz już do przerwy pokazał olbrzymi ą przewagę gospodyń, które nie miały żadnych problemów z odnesieniem zwycięstwa.

Tylko w pierwszych minutach mogło się wydawać, że UKS PCM sprawi zawodniczkom trenera Pastuszki jakieś kłopoty. Było co prawda prowadzenie 1:0, a nawet 6:5 (12. min.) dla gości, ale to wszystko na co było stać w niedzielę ten zespół w Piotrkowie.

Zryw "Gieksy", która musiała odrobić jednobramkową stratę był natychmiastowy i już po 2 minutach z 5:6 zrobiło się 9:6. W pierwszej połowie najbardziej rzucały się w oczy dobre interwencje Justyny Jurkowskiej i skuteczność oraz asysty Agaty Wypych.

W drugiej przypomniała się kibicom Anna Szafnicka (5 goli), druga wychowanka Monika Kopertowska (6) i ostatnio rezerwowa Andjela Ivanović (4). Piotrcovia była lepsza w każdym elemencie gry, przewagę 10 bramek osiągając w 49. minucie, a to wcale nie był koniec. Mecz zakończył się bowiem wynikiem 38:26.

MKS Piotrcovia - UKS PCM Kościerzyna 38:26 (17:9)

Piotrcovia: Jurkowska, Sarnecka, Opelt - Rol 5, Sobińska 3, Kucharska 2, Szymańska 1, Kopertowska 6, Marszałek 2, Wawrzynowska 1, Wypych 6, Szafnicka 5, Olek, Piecaba 2, Jałoszewska 1, Ivanović 4

UKS: Kordunowska-Lupa, Liskowska - Bleter 6, Białek, Borysławska 3, Brzezińska, Dzienisz, Górna 3, Jakubowska 4, Mokrzka 2, Sus, Wasak 1, Wójcik 4, Żukowska 3

Źródło: MKS Piotrcovia (piotrcovia.com), ZPRP (zprp.pl)