Piotrcovia zastopowana - Łączpol przerwał serię "Gieksy"
28.10.2015 18:46 Źródło: inf. własna/MKS Piotrcovia

MKS Piotrcovia sprawiła niemiłą niesopdizankę swoim kibicom. W meczu 8. kolejki PGNiG Superligi "Gieksa" przegrała nieoczekiwanie z AZS-em Łączpolem AWFiS Gdańsk.

Zawodniczki Piotrcovii początkowo nie mogły przedrzeć się przez szczelną i wysoką defensywę gości, a gdańszczanki zdobywały gole. Po 10. minutach było 1:4, jedyną bramkę dla Gieksy zdobyła dobrze grająca Paulina Marszałek.

Po kwadransie zrobiło się już 2:6, ale gdyby nie Justyna Jurkowska w bramce miejcowych, to byłoby jeszcze gorzej. Odrabianie strat rozpoczeła liderka MKS-u Agata Wypych, której dwa gole dały nadzieję, a jej podanie na bramkę zamieniała najskuteczniejsza Monika Kopertowska. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Druga część gry wyrównana od początku do końca. Gieksa prowadziła 17:15, 19:18, czy 22:21. W sytuacji sam na sam nie trafiła Wypych, a kilka rzutów zawodniczek Piotrcovii broni bardzo dobrze grająca Marta Wiercioch.

Piotrcovia potrafiła wyjść na prowadzenie jeszcze w 55. minucie (M. Kopertowska - 24:23), ale niestety nie była w stanie tego meczu wygrać. Przy stanie 25:26 na kilkadziesiąt sekund przed końcem gospdynie jak na złość straciły piłkę, a AZS już nie. TO zaprocentowało zwycięstwem, które mogło zakończyć się remisem.

MKS Piotrcovia - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:26 (13:13)