Pogoń w wielkim finale - Vistal pokonany trzeci raz
04.05.2016 19:44 Źródło: inf. własna/Vistal Gdynia

Dopiero piąty mecz wyłonił drugiego finalistę PGNiG Superligi piłkarek ręcznych. W piątym półfinale Pogoń Szczecin wygrała z Vistalem Gdynia 24:21. Katem przyjezdnych była Monika Bancilon, która rzuciła w decydującym spotkaniu 10 bramek.

Dopiero piąty mecz pomiędzy Pogonią, a Vistalem wyłonił finalistę MP (Fot. K.Lignarski / handball.pl)

Od początku spotkania zespół Vistalu grał bardzo dobrze w obronie. Pierwszą bramkę Małgorzata Gapska wpuściła po niespełna 7 minutach. To przyjezdne zaczęły od dwubramkowego prowadzenia, ale w zespole gospodyń grała Moniky Bancilon. Brazylijka w ciągu osiemnastu minut rzuciła aż sześć bramek i była gwiazdą tego meczu.

Pojedynek był jednak niezwykle wyrównany. W trakcie pierwszej połowy gospodynie po celnym karnym Moniki Koprowskiej wyszły na pierwsze prowadzenie w spotkaniu (8:7). Później powiększyły je do dwóch bramek.

Tuż przed przerwą Vistal wykorzystał skutecznie grę w przewadze i po bramce Magdaleny Stanulewicz, pierwsza połowa zakończyła się remisem sprawiedliwym 12:12.

Na początku drugiej połowy sędziowie nie uznali prawidłowo zdobytej bramki rzuconej przez Emilię Galińską. Kibice byli świadkami niesamowitej walki między dwoma zespołami.

Żadna drużyna nie potrafiła wyjść na prowadzenie wyższe niż różnicą jednej bramki, a remis był najczęstszym wynikiem, który pojawiał się na tablicy świetlnej.

Większość piłek przechodziła przez Galińską, na którą mocno nastawiała się szczecińska obrona. Od 49. do 53. minuty Vistal stracił pięć bramek, zdobywając zaledwie jedną i po rzucie niesamowitej tego dnia Bancilon, było już 22:18 dla gospodyń.

W tym momencie trener gdynianek Paweł Tetelewski poprosił o czas. Jednak do końca Pogoń Baltica kontrolowała wynik meczu i wygrała 24:21. Szczecinianki zagrają z MKS-em Selgros Lublin o złoto, a Vistalowie pozostanie walka o brązowy medal ze Startem Elbląg.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 24:21 (12:12)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 10, Koprowska 4, Sabała 3, Głowińska 2, Szczecina 2, Zawistowska 1, Zimny 1, Jaszczuk 1, Królikowska, Kochaniak

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Galińska 7, Kobylińska 5, Stanulewicz 3, Dorsz 2, Matieli 2, Tasić 1, Urbaniak 1, Olszowa, Kozłowska, Janiszewska

Źródło: Vistal Łączpol Gdynia (vistalreczna.pl)