Porażka Pogoni w pierwszym finale - zwycięski MKS Selgros
07.05.2016 17:45 Źródło: inf. własna/MKS Selgros Lublin

Piłkarki ręczne MKS-u Selgros Lublin wygrały pierwszy finałowy mecz PGNiG Superligi. Zespół trenerki Sabiny włodek pokonał na wyjeździe Pogoń Baltica Szczecin 25:22, zyskując tym samym przewagę parkietu. W rywalizacji do trzech zwycięstw obrończynia mistrzowskiego tytułu objęły prowadzenie 1:0. Kolejny mecz juz niedzielę, także w Szczecinie.

Pogoń tylko pod koniec pierwszej połowy odskoczyła na kilka bramek MKS-owi (Fot. Screen / Polsat Sport)

Lublinianki po niezłym początku (2:0) zaczęły mieć coraz większe kłopoty ze zdobywaniem bramek. Gospodynie natomiast rozpędzały się z każdą minutą. Jeszcze w pierwszej połowie osiągnęły aż pięć trafień przewagi. Do przerwy Pogoń prowadziła 13:9 i była na dobrej drodze do zwycięstwa.

Sytuacja diametralnie odmieniła się po zmianie stron. To MKS Selgros zdominował rywalizację i błyskawicznie odrobił straty.

Mistrzynie Polski wrzuciły najwyższy bieg i wyszły na prowadzenie, a następnie spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie.

Świetnie poczynały sobie zwłaszcza Marta Gęga i Alesia Mihdaliova, które zdobywały bramki w kluczowych momentach spotkania. Do tego niekonwencjonalnie, ale skutecznie w bramce gości grała Weronika Gawlik.

Po tym zwycięstwie MKS przystąpi do spotkania numer 2 w komfortowej sytuacji. To Pogoń jest teraz pod ścianą i musi wygrać to starcie, aby utrzymać się w grze o tytuł.

Pogoń Baltica Szczecin - MKS Selgors Lublin 22:25 (13:9)

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka – Zimny 6, Sabała 5, Bancilon 3, Szczecina 3, Jaszczuk 2, Zawistowska 2, Królikowska 1, Costa, Cebula, Głowińska, Kochaniak, Koprowska, Masna, Noga

MKS: Dżukiewa, Gawlik - Gęga 7, Skrzyniarz 4, Mihdaliova 4, Repelewska 4, Kocela 3, Drabik 1, Quintino 1, Rola 1, Bijan, Charzyńska, Niedźwiedź, Szarawaga

Źródło: MKS Selgros Lublin (mks.lublin.pl)