Porażka olkuskiego SPR-u - MKS Selgros przełamał złą passę
28.02.2015 18:42 Źródło: inf. własna/MKS Selgros Lublin/lubsport.pl

Piłkarki ręczne MKS-u Selgros Lublin przełamały passe trzech porażek w ostatnim czasie. Mistrzynie Polski, które doznały ostatnio przegrabnych w PZP, Pucharze Polski i PGNiG Superlidze, wygrały na wyjeździe z SPR-em Olkusz 29:23 i sa nadal liderkami tabeli.

Piłkarki ręczne z Lublina przerwały serię porażek (Fot. K.Lignarski)

Trener Sabina Włodek postanowiła w meczu z ostatnią drużyną PGNiG Superligi dać odpocząć Dorocie Małek, Jessice Qiuntino i Joannie Drabik. W przemeblowanym składzie zawodniczki MKS potrzebowały chwili by złapać rytm gry, w wyniku czego w pierwszych minutach lepiej prezentowały się gospodynie.

W 10. minucie do remisu doprowadziła Mihdaliova, jednak po pierwszym kwadransie pierwszej połowy SPR wygrywał dwiema bramkami. Kolejne minuty zarówno w ataku jak i w obronie były dużo lepszy w wykonaniu lublinianek, które za sprawą bramek Szarawagi dogoniły rywalki (7:7, 18′), na prowadzenie lublinianki wyporawadziła Kamila Skrzyniarz.

W końcówce ciężar zdobywania trafień wzięła na siebie Małgorzata Rola, a siódemka z Koziego Grodu wygrywała do przerwy 14:10.

Po przerwie otworzyła Marszałek, ale kolejne słowa należały do Skrzyniarz, dwukrotnie Szarawagi i Kristiny Repelewskiej, co dało bardzo bezpieczne – 18:11 – prowadzenie już na początku drugiej odsłony. Lublinianki, które dysponowały tego dnia zaledwie dwunastoma zawodniczkami, dały dojść olkuszankom na nawet pięć goli (15:20).

Końcówka to znów nieco lepsza gra Biało-zielonych – pięć bramek, przy zaledwie jednej rywalek i na pięć minut przed końcem były one o dziewięć trafień lepsze od rywalek. W końcówce gospodynie odrobiły część strat i mecz zakończył się triumfem MKS-u Selgros Lublin 29:23.

Tym samym zawodniczki z Lublina zwyciężyły po raz osiemnasty w sezonie. Do pierwszego miejsca brakuje im już tylko dwóch punktów.

SPR Olkusz - MKS Selgros Lublin 23:29 (10:14)

SPR: Knapik - Marszałek 8, Wicik 4, Nowak 4, Przytuła 2, Fierka 1, Wcześniak 1, Basiak 1, Serafimowska 1, Sadowska 1.

MKS: Dzhukeva - Skrzyniarz 5, Szarawaga 5, Gęga 4, Repelewska 4, Rola 3, Konsur 2, Kozimur 2, Mihdaliova 2, Nocuń 1, Nestsiaruk 1.

Źródło: MKS Selgros Lublin/lubsport.pl

1
Zwyciężyć Montex
Szelest | *.pl | 01.03.2015 00:59
było zadaniem niewykonalnym dla Strażniczek Srebrnego Grodu.Mimo to gospodynie zagrały ambitnie dostarczając widzom emocji i przyjemnych dla oka zagrywek.Tym razem prym wiodły : P.Marszałek -8 bramek i dużo przemyślanych rozegrań, D. Knapik bardzo udanie zastąpiła pechowo kontuzjowaną M. Wąż. Pozostałe zawodniczki na tle takiego przeciwnika też wypadły lepiej niż w meczach poprzednich . Jest postęp . To cieszy.Może będzie jeszcze lepiej jak wrócą kontuzjowane : M. Pastwa i S.Kobzar w formie z turniejów przedsezonowych