Sambor bliski wygranej w Tczewie - Pogoń uratowała punkt
17.01.2015 18:48 Źródło: inf. własna/Sambor Tczew

W meczu 14. kolejki PGNiG Superligi piłkarki ręczne Sambora Tczew urwały punkt Pogoni Batlica Szczeci. Obie drużyny musiały zadowolić się remisem 19:19. Obie ekipy inaczej podchodza do rezultaty. Dla tczewianek to punkt zdobyty, dla szczecinianek stracony, choć remis uratowały dopiero po rzucie karnym w ostatniej minucie spotkania.

Małgorzata Stasiak rzuca na bramkę Sambora (Fot. Domelonzo)

Samborzanki nie przystępowały do tego spotkania w roli faworytek, lecz ostatni, remisowy mecz z MKS-em Selgros Lublin pokazał, że nasza drużyna jest w stanie nawiązać walkę z każdym. Tak się stało i po  niezwykle wyrównanym boju Aussie Sambor podzielił się punktami z Pogonią Baltica (19:19).

Wynik spotkania otworzyła szczecinianka, Małgorzata Stasiak. Odpowiedziała mocnym rzutem Katarzyna Skonieczna, następnie prowadzenie Pogoni przywróciła ponownie Stasiak. Na pierwsze prowadzenie w meczu tczewianki wyszły już w czwartej minucie za sprawą trafień Kasi Pasternak i Justyny Belter. Później walka w rytmie "bramka za bramkę" toczyła się aż do rezultatu 6:6.

Później dwie "bomby" Skoniecznej wyprowadziły naszą drużynę na prowadzenie 8:6. Szczecinianki zdołały jednak zdobyć 5 bramek z rzędu i w 28 minucie ich prowadzenie wynosiło 11:8. Zostało jednak zmniejszone przez Karolinę Olszową i do przerwy na tablicy widniał wynik 11:9 dla Pogoni.

W drugiej części gry szczecinianki przez dłuższy czas utrzymywały prowadzenie, jednak w końcówce spotkania nadeszła małe załamanie w ich grze. Dobrze wykorzystały to Samborzanki i trafienia kolejno Skoniecznej, Krajewskiej z karnego i Tomczyk wyprowadziły Aussie Sambora na prowadzenie.

W ostatniej minucie sędziowie ukarali Kasię Skonieczną oraz Adriannę Nowicką karami 2-minutowymi i szczecinianki grały w przewadze jednej zawodniczki, gdyż wcześniej "dwójkę" otrzymała Małgorzata Stasiak.

30 sekund przed końcem spotkania sędziowie podjęli bardzo kontrowersyjną decyzję o rzucie karnym i wspomnianej już karze dla Nowickiej. Czas dla drużyny wziął jeszcze trener Sambora, Bartłomiej Pepliński, jednak wynik się już nie zmienił i został ustalony na 19:19.

Sambor Tczew - Pogoń Baltica Szczecin 19:19 (9:11)

Sambor: Wiercioch, Kordunowska-Lupa - Skonieczna 5, Olszowa 4, Belter 3, Krajewska 3, Tomczyk 2, Bilenia 1, Pasternak 1, Strzałkowska, Nowicka, Domnik, Szulc, Łukasik

Pogoń: Szywerska, Płaczek - Cebula 6, Stasiak 4, Stachowska 2, Głowińska 2, Królikowska 2, Sabała 2, Zawistowska 1, Huczko, Noga, Koprowska, Kochaniak

Żródło: Sambor Tczew (sambor-tczew.pl)