Sambor blisko punktu - wygrana Energi AZS w Tczewie
24.09.2014 18:58 Źródło: inf. własna/Energa AZS Koszlin

Bardzo emocjonujący mecz 4. kolejki PGNiG Superligi obejrzeli zgromadzeni w tczewskiej hali kibice. Aussie Sylex Sambor Tczew przegrał z Energą AZS Koszalin 21:22, mimo iż prowadził do przerwy 12:9.

Wynik otworzyła Ioana Manoila w 3 min. Do 14min trwała wymiana "bramka za bramkę". W 15min na 2-bramkową różnicę wyprowadziła Energę Joanna Załoga (6:4), a była to jej już 5 bramka dla koszalinianek.

W 25min tczewianki wyszły na prowadzenie 10:7 po golu Hanny Strzałkowskiej. Niemoc AZS-u w ataku przełamała dopiero Dorota Błaszczyk rzucając 8 bramkę. Wynik I połowy ustaliła Karolina Kalska skutecznie wykonując rzut karny. Sambor mógł powiększyc swoją przewagę w pierwszej części meczu, lecz Tetiana Bilenia trafiła w poprzeczkę z rzutu wolnego po regulaminowym czasie gry.

Wynik 2 połowy otworzyła Sara Garovic (12:10). Później, tj. aż do 54min tczewską bramkę bombardowały jedynie dwie koszalińskie skrzydłowe : Karolina Kalska i Dorota Błaszczyk. Świetna gra skrzydłowych i kapitalne interwencje Izabeli Prudzienicy pozwoliły AZS-owi wyjśc na prowadzenie 19-17.

W ostatnich 6 minutach meczu bardzo ważne gole rzuciły Paulina Muchocka i Joanna Chmiel, a "dzieło zniszczenia" wykończyła  w 60min Aleksandra Kobyłecka. Ostatnią bramkę w spotkaniu rzuciła na 20 sekund przed końcem Karolina Olszowa, zmniejszając jedynie rozmiary porażki do różnicy jednego trafienia.

Aussie Sylex Sambor Tczew - Energa AZS Koszalin 21:22 (12:9)

Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Pasternak 5, Olszowa 4, Strzałkowska 3, Belter 2, Łukasik 2, Bilenia 2, Tomczyk 2, Skonieczna 1, Nowicka, Krajewska

Energa: Prudzienica - Kalska 8, Załoga 5, Błaszczyk 3, Kobyłecka 2, Muchocka 1, Chmiel 1, Garovic 1, Manoila 1, Balle, Matuszczyk

Źródło: Energa AZS Koszalin (energaazskoszalin.pl)