W Elblągu niespodzianka tylko do przerwy - Start wygrał z Samborem (wideo)
21.02.2015 17:44 Źródło: inf. własna/portel.pl

W meczu 19. kolejki PGNiG Superligi doszło do starcia Startu Elbag z Samborem Tczew. do przerwy w Elbągu pachanuiło niespodzianką, bo gospodynie przegrywały dwiema bramkami. W drugiej połowie gospodynie przychyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyśc w ostatncih dziesięciu minutach meczu.

Kinga Grzyb zdobyła dla Startu sześć goli (Fot. Domelonzo / Archiwum)

Wynik otworzyła wykorzystując rzut karny Justyna Belter i tczewianki prowadziły 1:0. W 4 min. wyrównała rzutem z drugiej linii Monika Aleksandrowicz, a po chwili elblążanki wygrywały po kontrze i golu Kingi Grzyb.

Następnie skuteczniejsze były rywalki, które odrobiły straty z nawiązką. Po kwadransie gry Sambor prowadził w Elblągu 8:7. W 17 min. po kolejnym trafieniu Grzyb elblążanki doprowadziły do remisu. Tczewianki kolejny raz odskoczyły, ale Start zdołał odrobić straty i znowu był remis, tym razem 10:10.

Kibice spodziewali się, że elblążanki zaczną budować przewagę, ale zawodniczki Startu popełniały kolejne błędy w ataku i miały olbrzymie problemy ze zdobywaniem bramek.

Skuteczniejsze były przyjezdne, które po kolejnych pięciu minutach znowu prowadziły dwoma trafieniami. O czas poprosił zdenerwowany trener Antoni Parecki. Po krótkiej przerwie kontaktowego gola zdobyła Katarzyna Kołodziejska.

Tuż przed końcem pierwszej odsłony skutecznym rzutem z drugiej linii popisała się Katarzyna Skonieczna i do przerwy Sambor niespodziewanie wygrywał 12:10.

Po przerwie tczewianki długo prowadziły różnicą dwóch goli. Dopiero w 38 min. po bramce Kołodziejskiej było 16:16, a po chwili Lidia Żakowska wyprowadziła elblążanki na długo oczekiwane prowadzenie.

Na dwadzieścia minut przed końcem karę dwóch minut otrzymała Skonieczna, co pozwoliło miejscowej drużynie odskoczyć na trzy trafienia. Przyjezdne grały ambitne i w 50 min. było tylko 23:22.

Końcówka zapowiadała się bardzo ciekawie. Elblążanki lepiej wytrzymały presję. Trzy kontrataki zakończone golami Grzyb, Kołodziejskiej i Sądej pozwoliły Startowi na kontrolowanie wyniku w ostatnich minutach. Ostatecznie elblążanki wygrały 30:24.

Start TV: Lidia Żakowska po meczu z Samborem Tczew

Start Elbląg – Sambor Tczew 30:24 (12:14)

Start: Kędzierska, Sielicka – Mielczewska, Żakowska 5, Sądej 4, Waga 1, Cekała, Jędrzejczyk, Aleksandrowicz 4, Szopińska, Lisewska, Grzyb 6, Kołodziejska 10

Sambor: Wiercioch, Kordunowska – Pasternak 2, Mazur, Belter 4, Szulc 1, Strzałkowska, Nowicka 3, Domnik 1, Łukasik, Bilenia 1, Skonieczna 6, Tomczyk 5, Krajewska 1

Źródło: Portal Elbląga (portel.pl)