Wygrana Energi - SPR Olkusz bez szans w Koszalinie (wideo)
07.03.2015 18:44 Źródło: inf. własna

W meczu 21. kolejki PGNiG Superligi Energa AZS Koszalin pokonała SPR Olkusz 34:26. Gospodynie już do przerwy prowadziły różnicą dziesieciu goli. W drugiej odsłonie kontrolowały wydarzenia na boisku.

Aleksandra Kobyłecka - jedna z liderek Energi AZS Koszalin (Fot. K.Matuszewski)

Inżynierki w pełni kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Olkusz przyjechał do Koszalina jedynie w 12-osobowym składzie, co dla miejscowych byłoby rarytasem. Wygrały doświadczeniem, koncentracją i wolą walki – identycznie jak w większości spotkań tegorocznego sezonu zasadniczego.

Rozpoczęcie nie zapowiadało jednak późniejszej demolki. Akademiczki nie radziły sobie w ataku, a w bramce doskonale spisywała się Martyna Hoffman. Wyraźne zdenerwowanie trenera Jankowskiego pozwoliło zmotywować gospodynie do skutecznej i efektywnej gry. Skutku natomiast nie przynosiły zabiegi Anny Niewiadomskiej.

W ciągu dziesięciu minut gra przebiegała właściwie w jedną stronę. Z  remisu Energetyczne doprowadziły do siedmiopunktowej przewagi. Trafiały niemal wszystkie zawodniczki nie znajdując większego oporu po stronie olkuszanek.

Zaskoczyło dopiero dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy. Małopolanki dogoniły na trzy trafienia. Ewidentnie rozsierdziło to biało-zielone bowiem w kolejnych minutach gospodynie ponownie bezlitośnie obijały przeciwniczki, które z bagażem dziesięciu trafień do odrobienia schodziły do szatni.

Druga odsłona przebiegała zupełnie według scenariusza trenera Jankowskiego. Srebrne Lwice próbowały gonić wynik, jednak z minuty na minutę szanse na wyrównanie topniały. Trafienie SPR-u automatycznie znajdowało swój odpowiednik we własnej siatce.

Po upływie piętnastu minut przewaga co prawda stopniała do ośmiu bramek, ale było to jedynie wynikiem lekkiej zadyszki w szeregach Energii.

Rozstrzelały się bez wątpienia Koszalinianki, które nie codziennie notują wynik powyżej trzydziestu oczek. Ośmiopunktowa przewaga utrzymała się do końcowego gwizdka. Dwa punkty wpisujemy Inżynierkom. Olkusz bez zmian zamyka tabelę PGNiG Superligi kobiet.

Energa AZS Koszalin - SPR Olkusz 34:26 (20:10)

Energa: Kowalczyk, Prudzienica - Kalska 8/2, Kobyłecka 6/2, Fornalik 4/1, Muchocka 6, Chmiel 1, Błaszczyk 6, Manoila 2, Matuszczyk 1.
Karne: 5/6 Kary: 10 min.

SPR: Hoffmann, Knapik - Nowak 1, Sadowska 5, Przytuła 3, Wicik 6/2, Marszałek 4/1, Fierka 2, Wcześniak 1, Basiak 4, Serafimovska.
Karne: 3/3 Kary: 6 min.

Kary: Energa AZS - 10 min. (Kalska, Kobyłecka, Muchocka - po 2 min., Fornalik - 4 min.); SPR - 6 min. (Marszałek - 2 min., Przytuła - 4 min.)

Sędziowie: Dariusz i Jakub Mroczkowscy (obaj z Sierpca).

Widzów: 2000.