Wygrana Ruchu z Piotrcovią - zdecydowała pierwsza odsłona
12.09.2015 19:46 Źródło: inf. własna

Piłkarki ręczne Ruchu Chorzów wygrały pierwszy mecz w nowym sezonie PGNiG Superligi. "Niebieskie" pokonały w 2. kolejce Piotrcovię 24:19. Duży wpływ na wygraną miała pierwsza połowa spotkania, w której gospodynie uzyskały pięć bramek przewagi. Taką też przewagą zakończył się cały mecz. Ruch do zwycięstwa poprowadziła Lidia Żakowska, która zdobyła siedem goli.

Ruch wygrał z Piotrcovią (Fot. Ruch Chorzów)

Początkowo spotkanie było bardzo wyrównane - "stykowy" wynik utrzymywał się do 12 minuty, gdy na tablicy widniał rezultat 5:5.

Od tej pory na boisku dzielił i rządził Ruch. Świetną skutecznością popisywała się Lidia Żakowska (6 goli w pierwszej połowie!), doskonale radziła sobie także obrotowa  Maria Beczek.

W 21-ej minucie Ruch po raz pierwszy powiększył przewagę do pięciu goli (11:6). Trener Piotrcovii, Michał Pastuszko natychmiast poprosił o czas, lecz na nic się to zdało.

Ruch ciągle, konsekwentnie robił swoje i po pierwszej połowie prowadził zdecydowanie - 15:10.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Przyjezdne nadal popełniały wiele prostych błędów, które skrzętnie wykorzystywały "Niebieskie".

Po trzy gole do puli dorzuciły Joanna Rodak i Karolina Jasinowska, a między słupkami świetnie spisywała się Dominika Montowska.

Kwadrans przed końcem chorzowianki prowadziły 20:13, a w 50 minucie 21:15. Ostatecznie Ruch wygrał wysoko i w pełni zasłużenie 24:19.

KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia 24:19 (15:10)

Ruch: Montowska, Krupa - Benducka 1, Jasinowska 3, M. Drażyk 2, Żakowska 7, Tracz 1, A. Drażyk, Krzymińska, Masłowska 2, Doktorczyk 1, Rodak 4, Beczek 3.

Piotrcovia: Jurkowska, Opelt – Rol 2, Sobińska 3, Szymańska 3, Kopertowska 3, Marszałek 4,  Wypych 2, Szafnicka 1, Piecaba 1, Ivanović, Jałoszewska.

Źródło: Ruch Chorzów (ruch-chorzow.pl)

1
Szkoda tego meczu dla Piotrkowa
SzeIest | *.pl | 13.09.2015 19:34
Do 20 min meczu była na boisku Paulina Marszałek . W tym czasie zdobyła 3 bramki z gry i wypracowała kilka pozycji dla koleżanek.Otrzymała nawet indywidualne krycie Potem z polecenia trenera opuściła boisko do 50 minuty. Po jej wyjściu wówczas, gra zaczęła się jakby na nowo kleić.ale straty były nie do odrobienia.Skąd zatem taka decyzją?