Zwycięski Ruch - Sambor dzielnie walczył w Chorzowie
08.03.2015 20:14 Źródło: inf. własna/Ruch Chorzów

Piłkarki ręczne Ruchu Chorzów odniosły zwycięstwo w 21. kolejce PGNiG Superligi. Wygrana 35:31 nie przyszła jednak łatwo, bo przez cały mecz Sambor Tczew ambitnie walczył z chorzowiankami.

Objętego w 4 minucie dwubramkowego prowadzenia (4:2) Ruch nie oddał aż do 40 minuty! Chwilami było to aż 5 trafień przewagi.

Z taką zresztą zaliczką Niebieskie schodziły do szatni po 30 minutach (18:13). Główna w tym zasługa gry obronnej i bardzo dobrze sprawującej się między słupkami Moniki Ciesiółki.

W przerwie spotkania miał miejsce kolejny bardzo miły akcent. Na boisku zameldowały się "złote"  juniorki Ruchu, które jak doskonale wiemy, dzień wcześniej w Kwidzynie, zostały mistrzyniami Polski.

Otrzymały okolicznościowe upominki od zarządu klubu, pozowały do pamiątkowego zdjęcia, ale przede wszystkim mogły nacieszyć się gorącymi owacjami od licznie zgromadzonych w hali kibiców.

W 40 minucie przewaga Ruchu bardzo niebezpiecznie stopniała, do zaledwie jednego "oczka".  Od tego momentu, aż do 57 minuty, Sambor utrzymywał kontakt z przeciwnikiem, lecz nie potrafił wyrównać, co było efektem sporej nieskuteczności z obu stron.

Ostatecznie podopieczne trenera Marcina Księżyka zażegnały kryzys i wróciły na poziom gry prezentowany w pierwszej połowie. Udowodniły swoją dominację i ponownie "odjechały" rywalkom.

Wynik, tuż przed końcową syreną, przypieczętowała Marlena Lesik. Ruch zwyciężył po raz trzeci z rzędu i zasygnalizował, że nie będzie można go lekceważyć w fazie play-off.

Ruch Chorzów - Aussie Sylex Sambor Tczew  35:31 (18:13)

Ruch: Montowska, Ciesiółka - Pieniowska 3, Jasinowska, Piortkowska 2, Lesik 6, Migała 5, Krzymińska 3, Masłowska 4, Rodak 2, Belmas 3, Ważna 7/3.

Sambor: Wiercioch, Kordunowska-Lupa – Pasternak 3, Belter 8/2, Strzałkowska 1, Nowicka, Domnik 1, Bilenia 1, Skonieczna 5, Tomczyk 1, Krajewska 11/7.

Źródło: Ruch Chorzów (ruch-chorzow.pl)