Zwycięskie przełamanie Ruchu - KPR wciąż na dnie
07.11.2015 17:58 Źródło: inf. własna/Ruch Chorzów

Ruch Chorzów  przełamał serię porażek w PGNiG Superlidze. W meczu 9. kolejki "Niebieskie" z tymczasowym sztabem trenerskim, pokonały KPR Jelenia Góra 29:23.

Zaczęło się nienajlepiej dla miejscowych, które pierwszy raz w oficjalnym meczu poprowadził duet Cezary Winkler i Krystyna Wasiuk. W 5-ej minucie  Ruch przegrywał 1:3, w 10 minucie 4:6.

Chorzowianki nie wykorzystały kilku dobrych okazji (m.in. zmarnowały rzut karny), źle wyprowadzały ataki. KPR zaś wykorzystał świetną dyspozycję Anny Mączki. Głównie dzięki niej zdołał utrzymać prowadzenie, do przerwy wygrywając 13:12.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Niebieskich. Pierwsze 10 minut po zmianie stron wygrały aż 7:2. Chociaż Ruch mylił się, to zdecydowanie rzadziej niż w pierwszej części. Poza tym miał w bramce rewelacyjną Monikę Ciesiółkę, a gole jak na zawołanie zdobywały Lidia Żakowska i Joanna Rodak.

W 45 minucie Ruch prowadził już 21:16, ale szybko dał się dogonić (21:19 w 48 min.). Jednak końcowe minuty były już popisem gospodyń. Rywalki dwoma trafieniami w ostatnich sekundach dobiła Paulina Tracz.

Niebieskie ostatecznie zwyciężyły 29:23 i przerwały feralna passę bez wygranej.

Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 29:23 (12:13)

Ruch: Ciesiółka, Montowska - Benducka 2, Jasinowska, M. Drażyk 2, Żakowska 9, Tracz 4, A. Drażyk 1, Krzymińska 2, Masłowska 1, Doktorczyk 1, Rodak 6, Płomińska 1.

KPR: Demiańczuk, Hoffman - Nowicka, Bielecka, Grobelska 5, Mączka 7, Tomczyk, Uzar 3, Kobzar, Załoga 3, Jasińska 1, Oreszczuk, Fijałkowska, Bilenia 4, Demiańczuk.

Źródło: KPR Ruch Chorzów (ruch-chorzow.pl)

1
Chęci do gry
Szelest | *.pl | 09.11.2015 08:53
starczyło kpr Jelenia Góra tylko przez I połowę. Potem było już znacznie gorzej. Proste straty piłki , niecelne podania i od pierwszych minut drugiej połowy kompletna katastrofa. Z wiarygodnych źródeł można było usłyszeć , ze jeśli w Jeleniej Górze nie nastąpią jakieś znaczące zmiany- być może był to jeden z ostatnich ich występów