Zwycięstwo Pogoni - Olimpia-Beskid bez punktów w Szczecinie (wideo)
12.11.2014 17:38 Źródło: inf. własna/Pogoń Baltica Szczecin

Pogoń Baltica wywiązała się z roli faworyta w meczu 10. kolejki PGNiG Superligi. Szczecinianki wygrały z Olimpią Beskid Nowy Sącz 30:26. Syczypiornistki z 'Grodu Grzfa" przełamały tym samym passę czterech meczów bez zwycięstwa...

Pogoń po porażce w Koszalinie odniosła wygraną u siebie z Energą (Fot. K.Matuszewski)

Zwycięstwo granatowo-bordowych ani na moment nie podlegało dyskusji. Szczecinianki od samego początku narzuciły swój styl gry. W 13. minucie gospodynie prowadziły 9:4. Od tego momentu mogły zacząć spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Ostatecznie obie drużyny schodziły na przerwę przy prowadzeniu Pogoni Baltica 17:13.

Olimpijki drugą część meczu rozpoczęły bardzo zdeterminowane. Dzięki skutecznym akcjom Katariny Dubajovej zmniejszyły straty do jednej bramki (17:18). Wtedy sprawę w swoje ręce wzięły Romana Fornalik i Hanna Yashchuk, które pokonując bramkarkę rywalek wprowadziły spokój w poczynania swoich koleżanek. Ostatnie 10 minut to prawdziwy koncert gry miejscowych, które powiększyły i potrafiły utrzymać przewagę. Ostatecznie szczecinianki wygrały 30:26.

Należy zwrócić uwagę na szybki powrót do pełni formy po kontuzji Małgorzaty Stasiak. Rozgrywająca w całym spotkaniu rzuciła 7 bramek, walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojej ekipy. Po przeciwnej stronie parkietu brylowała Paulina Masny, która również 7 razy wpisała się na listę strzelczyń. Mimo takiego samego bilansu zawodniczki kończyły zawody w całkowicie innych humorach.

A już w ten wekend Pogoń będzie rewalizować w Challenge Cup. Zobacz zaproszenie na mecz!

Pogoń Baltica Szczecin - MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 30:26 (17:13)

Pogoń: Płaczek, Szywerska - Stasiak 7, Cebula 4, Królikowska 4, Głowińska 3, Stachowska 3, Yashchuk 3, Zawistowska 3, Noga 2, Fornalik 1, Duran, Kochaniak, Koprowska

Olimpia: Sach, Szczurek - Masna 7, Dubajova 5, Gadzina 4, Leśniak 3, Szczecina 3, Kaliciecka 2, Płachta 2, Basta, Figiel, Rączka

Źródło: Pogoń Baltica Szczecin (pogonbaltica.pl)