Puchar Polski (M)
F4 PP: Vive zameldowało się w finale - Stal nie sprawiła sensacji (wideo)
21.05.2016 17:51 Źródło: inf. własna/ZPPR/Vive Tauron Kielce

Vive Tauron Kielce zostało pierwszym finalista PGNiG Pucharu Polski. W meczu półfinałowym obrońca trofeum pokonał PGE Stal Mielec 31:25. Do przerwy pachniało sensacją, bo spadkowicz z ekstraklasy prowadził jedną bramkę, ale w drugiej połowie mecz kontrolowała już ekipa z Kielc.

Vive pewnie zameldowało się w finale Pucharu Polski (Fot. VTK Media Team)

Już w pierwszej siódemce na parkiecie pojawił się Grzegorz Tkaczyk. Zawodnik zagrał kilka minut w trzecim meczu finału play-off w Płocku, ale w sobotę na Torwarze otrzymał szansę gry nie tylko w obronie. Popularny "Młody" kierował grą zespołu także w ataku.

Spotkanie zaczęło się od kilku błędów z obu stron i po pięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. W późniejszej fazie meczu drużyna z Mielca wyszła na prowadzenie. Kielczanie uzyskiwali pozycje rzutowe, ale byli nieskuteczni. Wiele rzutów "żółto-biało-niebieskich" trafiało w słupki czy poprzeczki. Do końca pierwszej odsłony przewagę utrzymała Stal, która wygrywała 12:11.

Po zmianie stron szybko do odrabiania strat zabrali się mistrzowie Polski. Po udanym kontrataku Manuela Strleka było 12:12. Pierwsze prowadzenie w meczu podopieczni trenera Talanta Dujszebajew uzyskali w 38 minucie meczu za sprawą trafienia popularnego "Manu" (15:14).

Od tego momentu na parkiecie warszawskiego Torwaru zaczęła się zaznaczać przewaga naszego zespołu. Pomiędzy 43. a 46. minutą meczu mistrzowie Polski zdobyli cztery gole z rzędu i wyszli na prowadzenie 21:17. Od tego momentu Stal Mielec zbliżyła się tylko raz na dystans trzech goli. W końcówce kielczanie zbudowali sobie jeszcze wyższą przewagę.

Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 31:25. W 52 minucie czerwoną kartką został ukarany Ivan Cupić, który trafił w głowę z rzutu karnego bramkarza Stali Mielec, Nebojsę Nikolicia.

[wideo] Tkaczyk: przyjechaliśmy na Torwar obronić puchar

[wideo] Krzysztofik: Kielce nie zagrały na 100 procent możliwości

Vive Tauron Kielce – PGE Stal Mielec 31:25 (11:12)

Vive: Szmal, Sego - Jurecki 2, Tkaczyk 1, Reichmann 6, Chrapkowski 1, Kus, Aguinagalde 4, Bielecki 6, Jachlewski 2, Štrlek 3, Lijewski 1, Paczkowski 3, Zorman 1, Cupić 1

Stal: Nikolić, Lipka - Wilk, Krępa, Janyst 2, Wypych 2, Gasin M., Gasin P., Kłoda 1, Kyrylenko 1, Dementev 3, Kawka 4, Krygowski, Krzysztofik 8, Davidović 2, Kostrzewa 2