Puchar Polski (M)
PP: awanse faworytów - Vive i Wisły - do ćwierćfinału (wideo)
11.12.2013 21:45 Źródło: inf. zbiorcza

Obrońca Pucharu Polski - Vive Targi Kielce  - zdecydowanie pokonał na wyjeździe drugoligowy zespół AZS UZ Zielona Góra 38:21 (16:10) i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.  Do ósemki najlepszych drużyn walczących o to trofeum awansowały także: Orlen Wisła Płock, Gaz-System Pogoń Szczecin, Azoty Puławy, Meble Wójcik Elbląg i KPR Legionowo. Dwa ostatnie mecze 1/8-ej finału Pucharu Polski zostaną rozegrane w styczniu.

Kibice Wisły cieszą się z wygranej Nafciarzy (Fot. WisłaTV)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

Od początku drużyna Vive Targi Kielce nie miała problemu z pokonaniem miejscowego AZSu. Podopieczni Bogdana Wenty od początku narzucili swoje tempo. Po kilku pierwszych akcjach prowadzili już 5:1. Miejscowi próbowali tylko początkowo dotrzymać kroku kieleckiej siódemce.

W 10-tej minucie doprowadzili do remisu 6:6. Za chwilę po raz kolejny za sprawą bramek Manuela Strleka i Thorira Olafssona nasza drużyna wyszła na prowadzenie 12:9. Końcówka pierwszej połowy toczyła się pod zdecydowane dyktando naszego zespołu i zakończyła się wynikiem 16:10.

W drugiej połowie przewaga zespołu z Kielc zarysowała się jeszcze bardziej. Około 40 minuty "żółto-biało-niebiescy" po trafieniu Zeljko Musy prowadzili różnicą 10 goli (24:14). Miejscowi próbowali jeszcze odpowiadać, ale nie udawało im się często zdobywać bramki i przebijać kielecką defensywę.

Mecz Pucharu Polski w Zielonej Górze zakończył się spodziewanym wysokim zwycięstwem Vive Targi Kielce 38:21. Najskuteczniejszy w kieleckiej siódemce był Ivan Cupić z 10 golami na koncie. Drużyna Vive Targi Kielce zadziała jak magnes na kibiców w Lubuskim. Mecz w Zielonej Górze obejrzało aż 5.000 widzów!

AZS UZ Zielona Góra - Vive Targi Kielce 21:38 (10:16)

Vive: Szmal, Losert - Olafsson 3, Zorman 1, Cupić 10, Strlek 4, Bielecki 1, Lijewski 1, Buntić 5, Jachlewski 8, Musa 3, Tkaczyk 1, Jurecki 1,

AZS: Kwiatkowski - Buchwald 3, Kociszewski 3, Książkiewicz 2, Radny 1, Gintowt 3, Jaśkowski 1, Cenin 1, Karp 1, Szarłowicz 1, Orliński 2, Nogajewski 1.

Pawny awans Wisły

W Lubinie z Zagłębiem grał inny kandydat do troefeum Orlen Wisła Płock. Płocczanie swoją wyższość nad rywalem udokumentowali już po dziesięciu minutach meczu, kiedy wynik brzmiał 8:2 dla naszej drużyny. Gospodarze nie mogli zagrozić Orlen Wiśle w żadnym elemencie gry, co było widać na tablicy wyników. Jeszcze w pierwszej połowie przewaga podopiecznych Manolo Cadenasa urosła do dziesięciu bramek (21:11).

Po zmianie stron "Nafciarze" w pełni kontrolowali wynik, a niewiadomymi pozostawały rozmiary zwycięstwa naszej drużyny i autor czterdziestej bramki dla Nafciarzy. „Szczęśliwym” strzelcem okazał się Bostjan Kavaš, który trafieniem na 40:21 ustalił wynik pojedynku.

MKS Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 21:40 (11:21)

Zagłębie: Małecki, Kubiszewski – Gumiński 2, Bartczak 1, Paluch 1, Przysiek, Stankiewicz 4, Michałów, Wolski , Kużdeba 2, Mateusz Kosmala, Kulesza 1, Klinger 2, Woźniczka 1, Wolski 2, Przybylski 5.

Wisła: Šego, Wichary, Morawski – Nikčević 4, Wiśniewski 5, Milas 3, Kević 4, Eklemović 4, Kavaš 3, Zrnić 4, Góralski 5, Toromanović 5, Kwiatkowski 3.

Gazy-System Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 36:31 (16:14)

Pogoń: Matkowski, Stojković - Biały 1, Shylovich 3, Gierak 3, Krupa 9, Jedziniak 3, Smuniewski 3, Marković 3, Konitz 5, Zaremba 1, Zydroń 5.

Górnik: Suchowicz, Kornecki, Banisz - Orzechowski 3, Niedospiał 1, Nat 6, Kubisztal 13 (7/7),  Jurasik 2, Tomczak 4, Bushkou, Twardo, Kandora 2.

MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Azoty Puławy 32:38 (17:17)

Piotrkowianin: Procho, Ner, Pietruszka – Mróz 4, Daćko 3, Tórz 2, Woynowski 6, Trojanowski 6/3, Wasilewski 1, Swat 2, Iskra, Pilitowski 4, Pożarek, Pacześny 4, Głowacki.

Azoty: Stęczniewski, Grzybowski, Rasimas - Ćwikliński 4, Tylutki 1, Jankowski 2, Łyżwa 1, Kus 5, Skrabania 7, Tarabochia 4, Babicz 8, Szyba, Przybylski 2, Krajewski 2, Sobol.

UKS Olimp Grodków - Meble Wójcik Elbląg 23:33 (12:16)

Olimp: Fiodor, Wasilewicz - Piech 10, Żubrowski 5, M. Biernat 2, Górny 1, Kolanko 1, Chmiel 1, Smoliński 1, Bujak 1, Ogorzelec 1, Dziurgot, T. Biernat, P. Biernat

Meble: Plaszczak, Krawczyk - Malewski 9, Gryz 7, Nowakowski 4, Spychalski 4, Kupiec 4, Bąkowski 1, Dukszto 1, Maluchnik 1, Kostrzewa 1, Olszewski 1, Malandy, Malczewski

KPR Legionowo - Gwardia Opole 22:16 (12:10)

Legionowo: Zapora, Szałkucki – Bulej 2, Albin 1, Prątnicki 4, Zasikowski 1, Suliński, Kasprzak 1, Wuszter 2, Titow 3, Pomiankiewicz 1, Ciok 1, Bałwas 4.

Gwardia: Malcher, Romatowski – Śmieszek, Swat, Szolc 3, Kłoda 1, Kulak 2, Drej 1, Serpina 1, Piotr Adamczak 1, Prokop 1, Płócienniczak 3, Migała, Lasoń 3, Vukcević 1, Ciosek.

Źródło: Vive Targi Kielce, Orlen Wisła Płock, Zagłębie Lubin, Meble Wójcik Elbląg, Gwardia Opole, Azoty Puławy, Strefa FM,  Górnik Zabrze