Puchar Polski (M)
PP: bez niespodzianki w Olsztynie - Gwardia w półfinale
05.04.2017 21:00 Źródło: inf. własna/Warmia Olsztyn/Gwardia Opole

Nie było niespodzianki w ćwierćfinale Pucharu Polski w Olsztyne,. Jedyny pierwszoligowiec w stawce - Warmia - przegrała z Gwardia Opole 22:28. Tym samym ekipa z Opola awansowała do dalszego etapu rozgrywek.

Gwardia Opole zdobyła Olsztyn i zameldowała się w półfinale Pucharu Polski (Fot. Gwardia Opole)

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego wejścia gospodarzy na 2:0. Już w piątej minucie na dwie minuty na ławkę kar został posłany Mateusz Jankowski i Gwardziści musieli radzić sobie w osłabieniu, ale poradzili sobie bardzo dobrze, remisując na 3:3. Już na początku widać było, że dla Gwardzistów będzie to trudny pojedynek – gospodarze postawili ciężkie warunki w obronie, a bramkarz Mateusz Gawryś wypełniał swoje zadanie na imponującym poziomie.

Po raz pierwszy w meczu szczypiorniści KPR Gwardii Opole wyszli na prowadzenie w 16 minucie na 7:6, a wszystko za sprawą Karola Siwaka. W 18 minucie opolanie musieli radzić sobie w osłabieniu, bez Przemysława Zadury i po raz kolejny zmobilizowało ich to do walki.  Zwiększyli prowadzenie na 9:7.

W 23 minucie przy stanie 11:8 interweniował Kamielin Gienady. To pomogło gospodarzom odbudować morale, co przy świetnej dyspozycji Gawrysia, ponownie uzewnętrzniło przestój w drużynie KPR Gwardii. Tym razem o czas poprosił Rafał Kuptel. Pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem Gwardii 15:11.

Druga część rozpoczęła się od mocnego wejścia Gwardzistów, którzy panowali nad czterobramkową przewagą. Rozstrzelał się Antoni Łangowski, ale opolanom nie pozostawał dłużny Marcin Malewski, który w całym meczu trafiał aż 9 razy. W drugiej odsłonie Gwardziści kontrolowali przewagę, która oscylowała na poziomie 6-7 bramek.

Na pięć minut przed końcem spotkania drużyna Rafała Kuptela walczyła przez dwie minuty w osłabieniu bez Kamila Mokrzkiego, a szansę w bramce dostał Mateusz Zembrzycki. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 28:22.

OKPR Warmia Traveland Olsztyn - KPR Gwardia Opole 22:28 (11:15)

Warmia: Gawryś, Zakreta – Królik 3, Dzido 1, Deptuła 1, Pakulski 4, Sikorski 2, Krawczyk, Malewski 9, Kozakiewicz, Dzieniszewski 2

Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 3, Siwak 4, Łangowski 7, Tarcijonas 3, Mokrzki 4, Jankowski, Zadura 2, Morawski 4, Adamski 1, Przybysz, Stańko

Źródło: Gwardia Opole (gwardiaopole.pl), OKPR Warmia Traveland Olsztyn (warmiatraveland.pl)