Puchar Polski (K)
PP: Vistal wywalczył awans w Jeleniej Górze
26.10.2011 18:35 Źródło: Inf. własna
Bez niespodzianki zakończył się mecz w Jeleniej Górze w ramach 1/8 finału Pucharu Polski kobiet pomiędzy KPR-em a Vistalem Łączpolem Gdynia. Przyjezdne pokonały podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak 33:30 i awansowały do ćwierćfinału.

Spotkanie rozpoczęło się spokojnie, bez widocznej przewagi żadnej ze stron. Dopiero w 10. minucie na pierwsze prowadzenie wyszedł Vistal. Gdynianki swoje bramki zdobywały głównie z kontry i prowadzenia już nie oddały do końca meczu.

Pierwsze skrzypce w tym czasie w zespole gości grała skrzydłowa Katarzyna Koniuszaniec, której samodzielne ataki zawsze kończyły się bramką. Wyróżniającą się zawodniczką w jeleniogórskiej ekipie była Marta Dąbrowska, która starała się ciężar gry wziąć na siebie i często oddawała rzuty z dystansu. Poprawną grą na kole zachwyciła zaś kibiców, powracająca do dawnej formy Anna Fursewicz.

Mimo ich dobrej gry, zawodziły pozostałe koleżanki i KPR do końca meczu skazany był już na gonienie swoich pucharowych przeciwniczek. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 14:17.

Druga połowa rozpoczęła się już z widoczną przewagą Vistalu. Przyjezdne były lepsze w każdym elemencie gry. W 40. minucie goście prowadzili już 16:24. Jak się potem okazało było to ostatnie tak wysokie prowadzenie zawodniczek trenera Thomasa Orneborga.

W 50. minucie duński szkoleniowiec wprowadził na parkiet kilka zawodniczek rezerwowych, w tym Sabinę Kobzar, wychowankę jeleniogórskiego klubu. Gdynianki, jakby już pewne zwycięstwa, zlekceważyły nieco gospodynie, którym nie można było odmówić ambicji.

KPR zdobywał bramkę za bramką, co pozwoliło na zniewelowanie strat do trzech goli. Na pięć minut przed końcem Vistal prowadził już tylko 27:30. Na parkiet wdarły się nerwy i chaos.

Jednak prowadzące do środy w tabeli PGNiG Superligi gdynianki "dowiozły" zwycięstwo do końcowego gwizdka (33:30). Tym samym to szczypiornistki znad morza awansowały do dalszej fazy rozgrywek pucharowych.

W jeleniogórskiej drużynie najskuteczniejsze były Marta Dąbrowska i Małgorzata Buklarewicz, która rzuciły po osiem bramek. W ekipie gości najwięcej sześć bramek rzuciła Katarzyna Duran, a po pięć Katarzyna Koniszaniec i Monika Głowińska.

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 30:33 (14:17)
KPR: Szalek, Kozłowska - Buklarewicz 8, Dąbrowska 8, Fursewicz 7, Odrowska 4, Galińska 1, Muras 1, Załoga 1, Kubicka, Marcelu, Uzar
Vistal: Własenko, Mikszto - Duran 6, Głowińska 5, Koniuszaniec 5, Kulwińska 3, Siódmiak 3, Sulżycka 3, Szwed 3, Lipska 2, Matescu 2, Królikowska 1, Andrzejewska, Brzezowska, Jędrzejczyk, Kobzar