1. liga (M)
Elblążanie wygrali memoriał w Koszalinie
06.09.2010 10:08 Źródło: Inf. własna/pogonhandball.com
Drużyna Wójcik Meble Techtrans Elbląg wygrała rozegrany w weekend w Koszalinie II Memoriał imienia Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika. Zespół z Elbląga pokonał w finałowym meczu występującą także w I lidze Pogoń Handball Szczecin 25:19 (14:7).

Finałowe spotkanie lepiej rozpoczęło się dla szczecinian, którzy w 16. minucie prowadzili 6:4. Jednak potem drużyna Pogoni zanotowała przestój, który bezlitośni wykorzystali zawodnicy z Elbląga i schodzili na przerwę z prowadzeniem 14:7.

Po zmianie stron szczypiorniści Pogoni zaczęli odrabiać straty i doszli rywali nawet w 37. minucie na trzy bramki. Ale ekipa Wójcik Mebli wzięła się do pracy i na więcej nie pozwoliła rywalom. Ostatecznie ze zwycięstwa 26:19 cieszyli się elblążanie, którzy zostali triumfatorami memoriału.

Pogoń Handball - Wójcik Teble Techtrans Elbląg 19:25 (7:14)
Pogoń: Ligarzewski, Matkowski, Skowron - Krupa 6, Ringwelski 5, Biały 4, Jedziniak 2, Masiak 2, Guzek, Królik, Marcinkian, Misiak, Smuniewski, Suszka, Wolski

W turnieju w Koszalinie miało zagrać osiem zespołów, ale ostatecznie nie dojechał przedstawiciel niemieckiej ligi regionalnej.