1. liga (M)
Gwardia Opole wraca do PGNiG Superligi - "zostać tam na dłużej"
21.03.2015 23:44 Źródło: inf. własna/Gwardia Opole

Piłkarze ręczni Gwardii Opole - po rocznym pobicie na pierwszoligowych parkietach - zapewnili sobie powrót do PGNiG Superligi. Stało się to w 21. kolejce 1. ligi B, w której gwardziści wygrali z MKS-em Kalisz. Ekipa z Opola miała do tego rozegrany jedne mecz awansem, co przesądziło już teraz o jej promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po meczu z MKS-em gwardziści dali do zrozumienia, że tym razem ich powrót ma być zdecydowanie dłuższy niż jeden sezon...

Gwardziści długo świętowali powrót do PGNiG Superligi (Fot. Gwardia Opole)

PE Gwardia Opole rozpoczęła spotkanie od trzech skutecznych akcji zakończonych bramkami. Wówczas jednak niespodziewanie inicjatywę goście. Kaliszanie najpierw doprowadzili do wyrównania, by za chwilę prowadzić już nawet trzema trafieniami. O przerwę na poukładanie gry swojego zespołu poprosił wówczas Kuptel.

Gra PE Gwardii Opole poprawiła się, dystans do rywala zmniejszał się jednak powoli. Dopiero w okolicach 20 minuty nastąpiło przełamanie. Skutecznie akcje kończył Kamil Mokrzki, a za chwilę na prowadzenie skutecznym rzutem karnym wyprowadził swój zespół kapitan Wojciech Knop.

Moment ten okazał się kluczowy dla dalszych losów spotkania. „Gwardziści” skuteczniej grali w ataku jednocześnie zwierając szyki defensywne. W efekcie na przerwę opolanie zeszli z aż siedmiobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa w wykonaniu PE Gwardii Opole była jeszcze lepsza. Kaliszanie długo nie mogli pokonać Adama Malchera, a z drugiej strony boiska „Gwardziści” nie mieli takich problemów.

Po kilku minutach przewaga opolskiego zespołu sięgnęła kilkunastu bramek i na parkiecie pojawili się zmiennicy. Nie wpłynęło to na jakość gry mocno zmotywowanego zespołu.

Kilka piłek w ładnym stylu odbił w bramce 18-letni Damian Zając, a w ataku "Gwardziści” szukali coraz to bardziej spektakularnych sposobów na powiększenie przewagi nad rywalem.

Przed nami jeszcze cztery mecze ligowe i zamierzamy je wygrać. Nie ukrywam jednak, że myślimy już o następnym sezonie i o tym, by w Superlidze pozostać na dłużej.
Rafał Kuptel, trener Gwardii
Gdy zabrzmiała syrena oznaczająca zakończenie spotkania, na tablicy widniał wynik 35:21 oznaczający kolejne wysokie zwycięstwo PE Gwardii Opole oraz przypieczętowanie awansu do PGNiG Superligi.

Do najwyższej klasy rozgrywkowej opolanie powracają po zaledwie rocznym pobycie na jej zapleczu. Styl w jakim PE Gwardia Opole wywalczyła awans pozwala sądzić, że tym razem przygoda z PGNiG Superligą może potrwać dłużej.

- Przed nami jeszcze cztery mecze ligowe i zamierzamy je wygrać. Nie ukrywam jednak, że myślimy już o następnym sezonie i o tym, by w Superlidze pozostać na dłużej. Teraz jednak przede wszystkim się cieszymy z powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wielkie podziękowania dla mojego zespołu za kawał dobrej roboty, którą wykonali na treningach i meczach. Dziękuje także naszym wspaniałym kibicom, za doping i wsparcie w tym sezonie. Przy takim dopingu gra się znacznie łatwiej i z pewnością będzie nam to potrzebne w nadchodzącym sezonie już w elicie szczypiorniaka - mówił po meczu szcześliwy trener gwardzistów Rafał Kuptel.