1. liga (M)
KPR mknie po awans, znów wygrała Warszawianka - podsumowanie 6. kolejki grupy A 1. ligi piłkarzy ręcznych (wideo)
21.10.2014 13:43 Źródło: inf. własna/strony klubowe/ZPRP

KPR Leginowo nie zasypia gruszek w popiele i konsekwentnie realizuje swój ambitny plan powrotu do PGNiG Superligi. Swoje mecze w 6. kolejce grupy A 1. ligi wygrali także inni kandydaci do awansu: Wolsztynia, Pomezania, Meble Wójcik i Piotrkowianin. Zadziwia postawa beniaminka z Warszawy. KS Warszawianka wygrała trzeci mecz z rzędu. Co ciekawe znów jedną bramką!

KPR wygrał piąty mecz z rzędu w 1. lidze grupy A (fot. P.Kardyka / KPR Legionowo)

KPR Legionowo pewnie zmierza w kierunku PGNiG Superligi. Legionowscy szczypiorniści wygrali mecz z innym kandydatem do awansu Warmią Olsztyn. Spotkanie było zacięte niemal do końca. Pierwsza połowa to dużo walki ale też i błędów po obu stronach. Legionowski zespół wyszedł na prowadzenie dopiero pod koniec tej części spotkania która zakończyła się wynikiem 14:13.

Dobre zawody rozgrywał Witalij Titow (4 bramki) i Radosław Dzieniszewski (3 bramki). Wspierali ich w zdobywaniu bramek Michał Prątnicki (2 bramki) i Kamil Ciok (2 bramki).

Druga połowa to prawdziwa huśtawka nastrojów. Na początku KPR wyszedł na prowadzenie. Strzelanie bramek rozpoczął Tomasz Kasprzak, kolejne dwie dołożył Witalij Titow. W tym momencie zawodnicy z Olsztyna zdobyli trzy bramki z rzędu. Wydawało się że będzie jeszcze gorzej. Od 41 minuty posypały się kary. Na początek dwie dla gości póżniej aż trzy dla gospodarzy. Ale w tym momencie przebudził się Paweł Gawęcki który w pięć minut zdobył trzy bramki. W tym samy momencie ciężar gry na swoje barki wziął Michał Prątnicki który od tego momentu do końca spokania zdobył pięć bramek.

Zdobywaliśmy bramki grając w osłabieniu co mocno podbudowało zespół i od pięćdziesiątej minuty KPR Legionowo niepodzielnie rządził w Arenie Legionowo. Dość powiedzieć że rywalenie zdobyli bramki przez 10 minut. Wielka w tym zasługa Mikołaja Krekory który rozgrwał fantastyczne spotkanie od samego początku kiedy to pojawił się na parkiecie czyli na początku drugiej połowy.

Zobacz relację Legionowo TV z meczu KPR - Warmia:

Warszawianka przegrywała do przerwy z Spójnią Gdynia 10:16, a kilka minut przed końcem spotkania 21:26, a mimo to wygrała jedną bramką. Jej autorem znów kapitan biało-czarnych Paweł Kwiatkowski. To trzecie zwycięstwo z rzędu stołecznych szczypiornistów, którzy na poczatku sezonu ponieśli trzy porażki.

Podobnie jak Warszawianka, długio w mecz wchodził Wolsztyniak, który do przerwy przegrywał na wyjeździe z MKS-em Brodnica (9:12). Po trzech kwadransach gości wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca.

Bardzo wyrównany mecz obejrzeli kibice w Kościerzynie, gdzie miejscowy Sokół podejmował ekipę z Leszna. Do przerwy był remis po 15, w drugiej połowie lepsi o trzy bramki byli gospodarze - 33:30.

Litości z dla beniaminka z Białej Podlaskiej nie miała drużyna Mebli Wójcik Elbląg. "Meblarze" w pierwszej połowie rozbili AZS AWF 13:6, by w cały meczu wygrać 29:20.

Niespodzianki nie było, bo nie mogło być w meczu Pomezanii, która zmierzyła się z SMS-em ZPRP Gdańsk. Malborczanie pewnie wygrali dziesięcioma bramkami.

MKS Poznań po zaciętym pojedynku uległ na własnym parkiecie Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 18:21. Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem dobrego, emocjonującego widowiska, w którym wynik do ostatnich sekund był sprawą otwartą.

1. liga mężczyzn A 2014/15
6. kolejka (18/19.10.2014r.)
MKS Brodnica - KPR Wolsztyniak Wolsztyn 25:27 (12:9) MKS: Biliński Patryk, Cichocki Karol 6, Jankowski Paweł, Kruszewski Paweł 2, Kryczka Karol 1, Malinowski Maciej 1, Matlach Mateusz 3, Muszak Krzysztof, Netz Kamil 4, Olszewski Łukasz 4, Orłowski Mateusz 3, Sadowski Artur 1
Wolsztynniak: Chrapa Artur, Kuta Krystian 6, Pietruszka Marcin 5, Piskorski Tomasz, Płóciniczak Jarosław, Podleśny Przemysław 1, Raczkowiak Alan 4, Radny Artur, Rogoziński Mariusz 3, Szutta Norbert, Szutta Patryk 3, Wajs Maciej 5
Vetrex Sokół Kościerzyna - Real-Astromal Leszno 33:30 (15:15) Sokół: Bronk Aleksander, Czaja Mariusz 4, Janusiewicz Michał 3, Kasperek Wojciech, Lisiewicz Adam 5, Piechowski Marek, Pieńczewski Maciej, Reichel Jakub 7, Reichel Maciej 10, Ringwelski Kamil 1, Szala Łukasz 3
Astromal: Giernas Marcin 3, Kruk Jakub, Krystkowiak Damian 5, Łuczak Piotr, Misiaczyk Krzysztof 3, Musiał Fryderyk, Nowak Mateusz 1, Przekwas Michał 4, Szkudelski Hubert 1, Wesołek Dawid, Wierucki Jakub 1, Wierucki Maciej 12
KPR Legionowo - Warmia Traveland Olsztyn 29:22 (14:13) KPR: Bulej Tomasz, Ciok Kamil 4, Dzieniszewski Radosław 4, Gawęcki Paweł 4, Kasprzak Tomasz 2, Krekora Mikołaj, Ner Piotr, Prątnicki Michał 7, Suliński Damian 1, Titow Witalij 7, Wolski Łukasz, Wuszter Bartosz
Warmia: Deptuła Paweł 4, Droździk Dominik 1, Gawryś Mateusz, Hegier Szymon, Jankowski Radosław 6, Kempiński Oskar 2, Koledziński Sebastian, Kopyciński Mateusz 4, Krawczyk Michał, Królik Karol 3, Malewski Marcin, Sikorski Michał 2, Zakreta Łukasz
Meble Wójcik Elbląg - AZS-AWF Biała Podlaska 29:20 (13:6) Meble: Adamczak Piotr 9, Dorsz Grzegorz 2, Fiodor Adrian, Gębala Stanisław 5, Głębocki Marcin, Gryz Michał 1, Kupiec Mikołaj 1, Malczewski Jakub 5, Nowakowski Adam, Olszewski Jakub 2, Serpina Oskar 1, Spychalski Damian, Szopa Marcin 3
AZS-AWF: Adamiuk Łukasz, Antolak Mateusz 2, Chmurski Damian, Helman Bartłomiej 3, Jaszczuk Rafał 1, Krawczyk Jędrzej 2, Kubajka Marek 1, Rusin Jakub 1, Stefaniec Marcin, Warmijak Bartosz 3, Wasiłek Kamil 1, Wędrak Krystian 6
Pomezania Malbork - SMS ZPRP Gdańsk 29:19 (18:10) Pomezania: Baraniak Marek 3, Cielątkowski Łukasz 4, Cieślak Łukasz 6, Dobosz Damian 1, Dukszto Kamil, Górski Marcin, Hanis Mateusz 2, Kądziela Przemysław, Kądziela Radosław, Maluchnik Tomasz 1, Perwenis Grzegorz 5, Suwisz Maciej 7
SMS: Bekisz Miłosz, Brukwicki Borys 3, Gasin Piotr 1, Kowalczyk Bartosz 1, Majdziński Maciej 2, Moryto Arkadiusz 5, Mrozowicz Przemysław 6, Orzechowski Michał 1, Pawłowski Kacper, Pietruszko Tomasz, Skrzyniarz Jakub, Szała Filip, Szot Daniel
Kar-Do-Spójnia Gdynia - Warszawianka Warszawa 27:28 (16:10) Spójnia: Bielec Krzysztof 1, Chyła Michał, Derdzikowski Michał 6, Kowalski Kamil 1, Nazimek Dawid, Nowaliński Szymon 2, Rychlewski Rafał 10, Skowron Łukasz, Staniszewski Rafał 2, Szlinger Łukasz 3, Wróbel Mateusz 2, Zimakowski Mateusz
Warszawianka: Jankowski Maciej, Kieloch Kamil 1, Kolczyński Łukasz 9, Krawiecki Maciej 3, Kwiatkowski Paweł 4, Milewski Mikołaj 2, Olęcki Piotr, Płodowski Szymon 2, Przykuta Paweł, Skorek Jacek, Stolarski Jakub, Szałkucki Tomasz, Szmulik Mateusz 4, Troński Bartosz, Wiak Mateusz 3
MKS Poznań - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 18:21 (9:10) MKS: Badowski Bartosz, Bartłomiejczyk Daniel 4, Kaczmarek Marek 1, Leder Wojciech 1, Niedzielak Łukasz 1, Niedzielski Rafał, Perri Jakub, Pochopień Jakub 4, Przedpełski Bartosz 1, Sobota Tomasz, Tokaj Maciej 4, Żochowski Antoni 2
Piotrkowianin: Banisz Artur, Chełmiński Rafał, Głowacki Dawid 4, Hejniak Kamil, Iskra Sebastian 2, Mróz Tomasz 2, Pacześny Adam, Požarek Roman 5, Procho Damian, Różański Sebastian 3, Swat Piotr, Zinchuk Dmytro 5

KPR Legionowo, mimo że ma jedno zaległe spotkanie do rozegrania, jest liderem 1. ligi grupy A.