1. liga (M)
Legionowo znów zwycięskie, Piotrkowianin przerwał passę Warszawianki - resume 8. kolejki 1. ligi grupy A piłkarzy ręcznych (wideo)
11.11.2014 16:50 Źródło: in. własna/ZPRP/Strony klubowe

KPR Legionowo wciąż niepokonany na pierwszoligowych boiskach. Zespół Roberta Lisa odniósł ósme zwycięstwo z rzedu i prowadzi w tabeli grupy A. W 8. kolejce 1. ligi dwa punkty dopisali sobie także inni kandydaci do awansu: Pomezania i Piotrkowianin. Ten ostatni przerwał zwycięską passę Warszawianki.

KPR Legionowo szaleje z radości po kolejnym zwycięstwie (Fot. KPR Legionowo)

Do Legionowa przyjechała tym razem ekipa z czołówki tabeli - Wolsztyniak Wolszyn. Ale rozpędzony w lidze KPR znów wygrał. Co prawda przez czterdzieści minut wolsztynianie nie odpuszczali i mimo kilku bramek straty grali bardzo twardo, to o ich wysokiej porażce zdecysdowało praktycznie 11 minut drugiej połowy.

Od 36 do 47 minuty Wolsztyniak nie zdobyli bramki, a legionowscy zawodnicy bezwzględnie wykorzystywali kontry i ostatecznie wygrali aż 38:23.

Dwa punkty dopisał na swoje konto wicelider z Malborka, ale trzeba powiedzieć, że Pomezania miała sporo szczęścia w meczu z Warmią. Do 57-ej minuty to goście prowadzili różnicą dwóch goli. W 58 minucie Marek Baraniak zdobył bramkę kontaktową.

O wyniku końcowym zadecydowała jednak szczelna w tej fazie meczu malborska defensywa oraz efektowne interwencje Radosława Kądzieli.

Ostatnie słowo, a właściwie dwa należały do Łukasza Cielątkowskiego, który na początku 60 minuty uzyskał wyrównanie. Następnie po uniemożliwieniu gościom rozwinięcia skutecznej akcji ofensywnej przejęciu piłki kilkanaście sekund przed syreną końcową zawodnicy z Malborka wywalczyli rzut wolny na 9 metrze przed bramką gości.

Mimo ich rozpaczliwej próby uniknięcia utraty nawet remisu trzy sekundy przed syreną końcową Łukasz Cielątkowski zaskakującym "rzutem z podłoża” znalazł jednak drogę do siatki zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa i dwóch punktów.

Do ścisłej czołówki grupy  A dołączył Piotrkowianin, który zatrzymał rozpędzającą się Warszawiankę. Stołeczny zespół zbyt szybko uwierzył w siłę swojej ofensywy, bo nawyraźniej zapomniał o obronie. Piotrkowianin zaplikował warszawskiej ekipie aż 42 bramki, co nie naljelpiej świadczy o defensywie gości. Ale już niejedna ekipa przekonała się, że pójście z MKS-em na wymianę ciosów źle się kończy...

Zobacz jak Konrad Szczukocki skomentował zwycięstwo MKS-u nad Warszawianką:

Na pocieszenie dla Warszawianki dodajmy, że ekipie ze stolicy najlepiej zaprezentował się Mateusz Szmulik, zdobywca dziewięciu bramek oraz Marek Podobas, debiutujący na parkiecie pierwszej ligi – rzucił cztery bramki oraz wywalczył trzy rzuty karne. Obaj zawodnicy są wychowankami warszawskiego klubu.

Cenne dwa punkty na swoje konto dopisali Meblarze z Elbąga, którzy pokonali Real-Astroma Leszno 26:21, choć do przerwy przegrywali jedną bramkę. Już na początku drugiej połowy piłkarze ręczni z Leszna podwyższyli prowadzenie na 11:9. Trener Molski wprowadził na boisku na prawe skrzydło Nowakowskiego. Po jego dwóch trafieniach Meble Wójcik odzyskały prowadzenie (12:11).

Jak się później okazało gospodarze nie oddali go już do samego końca. Przez kolejne 10 minut gra była wyrównana, jednak to miejscowi w dalszym ciągu prowadzili różnicą jednej lub dwóch bramek. Goście mieli duże problemy z przedarciem się przez naszą mocną i szczelną obronę, której dowodzili obrotowi Malandy i Serpina.

Między 46 a 53 minutą tylko "meblarze" zdobywali bramki. W ostatnich kilku minutach goście starali się wyłączyć z gry indywidualnym kryciem Gębalę i Kupca, jednak pozostali zawodnicy z Ebląga nie mieli problemów ze zdobywaniem kolejnych bramek.

Prym wiódł Malczewski, który dzięki indywidualnym zagraniom, dołożył trzy trafienia w zaledwie cztery minuty. Na 5 minut przed końcem po jego bramce było 25:18. Ostatecznie Meble Wójcik wygrały różnicą pięciu bramek.

Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie trudny i wyrównany, taki też był. Byliśmy świetnie przygotowani taktycznie. Moi zawodnicy zrealizowali praktycznie wszystkie przedmeczowe założenia.
Dariusz Molski, trener Wójcik Meble Elbląg
- Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie trudny i wyrównany, taki też był. Byliśmy świetnie przygotowani taktycznie. Moi zawodnicy zrealizowali praktycznie wszystkie przedmeczowe założenia. Cieszy mnie forma jaką pokazaliśmy w obronie. Walka była przez praktycznie cały mecz. Już mi nikt nie wmówi, że ci gracze nie walczą na boisku - powiedział trener "meblarzy" Dariusz Molski.

MKS Poznań przegrał na własnym boisku z zespołem SMS-u Gdańsk. Porażka boli tym bardziej, że styl w jakim to zrobił poznański zespół jest trudny do zaakceptowania. Młodzi gdańszczanie również nie grzeszyli skutecznością, ale po 18 minutach to oni prowadzili 10:6.

Miejscowi zerwali się do odrabiania strat i do przerwy udało im się doprowadzić do remisu 16:16. Po zmianie stron gospodarze po bramce z karnego Rafała Niedzielskiego nawet wyszli na prowadzenie 18:17. SMS wykorzystał jednak każdą zgubioną piłkę i z minuty na minutę budował swoją przewagę. Ostatecznie podopieczni Marcina Pilcha pokonali poznański MKS 29:24 i zainkasowali pierwsze punkty w tym sezonie.

- Po takim meczu można tylko przeprosić kibiców za to, że musieli na to patrzeć. Przegraliśmy sami ze sobą. Trudno jakoś rozsądnie wytłumaczyć to co się dzisiaj działo na boisku, ale tak w pierwszej lidze grać się nie da. Byliśmy słabsi zarówno w ataku jak i w obronie, a nasze zaangażowanie w grę pozostawia wiele do życzenia. Przegrywając ten mecz zrobiliśmy duży krok w kierunku drugiej ligi i jeśli nie zmienimy naszej gry to tam właśnie wylądujemy - tyle po meczu miał do powiedzenia trener MKS-u Doman Leitgeber.

Swoich pierwzy punktów w lidze szuka cały czas AZS-AWF Biała Podlaska. Beniaminek przegrywał pi pierwszej połowie na wyjeździe z Kar-Do-Spójnią Gdynia 13:19, ale niespodziewanie w drugiej połowie akademicy zaczeli gonić gospodarzy. Ostatecznie gdynianie wygrali, ale tylko 28:26.

Poległ także drugie bieniaminek z  Brodnicy. MKS Henry Lloyd przegrał na własnym parkiecie z Sokołem Kościerzyna 26:37. Jeszcze do przerwy brodniczanie trzymali się z silniejszym rywalem, ale w drugiej połowie dominacja goście nie podlegała dyskusji, stąd tak wysokie zwycięstwo kościerzynian.

1. liga mężczyzn A 2014/15
 8. kolejka (08/09.11.2014r.)
MKS Brodnica - Vetrex Sokół Kościerzyna  26:37 (14:18) MKS: Jankowski, Muszak – Cichocki 6, Nawrocki 5, Kruszewski 5, Olszewski 3, Janikowski 2, Netz 2, Matlach 2, Sadowski 1 oraz Zakrzewski, Biliński, Kryczka.
Sokół: Pieńczewski – Lisiewicz 8, M.Reichel 8, Czaja 5, Janusiewicz 5, Ringwelski 4, Szala 3, A.Bronk 2, T.Bronk 1, Piechowski 1
KPR Legionowo - Wolsztyniak Wolsztyn 38:23 (19:12) KPR: Prątnicki 8, Gawęcki 6, Ciok 6, Suliński 5, Titow 4, Wolski 4, Kasprzak 3, Wuszter 1, Brinovec 1
Wolsztyniak: Wajs 7, Kuta 6, Chrapa 5, Pietruszka 2, Raczkowiak 2, Szutta 1
Kar-Do-Spójnia Gdynia - AZS-AWF Biała Podlaska  28:26 (19:13)
MKS Poznań - SMS ZPRP Gdańsk 24:29 (15:15) MKS: Zarzycki, B. Badowski, R. Niedzielski 7, M. Tokaj 6, M. Kaczmarek 5, J. Kasperczak 3, B. Przedpełski 2, D. Bartłomiejczyk 1, W. Leder, K. Wach, Ł. Niedzielak, J. Pochopień, A. Żochowski, J. Perri
SMS: ???
Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Warszawianka 42:28 (19:16) Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka - Zinchuk 5, Mróz 4, Woynowski 5, Iskra 1, Różański 2, Swat 9, Chełmiński 1, Hejniak 1/1, Szczukocki 5, Jankowski 1, Pożarek 3, Pacześny 5.
Warszawianka: Troński, Skorek, Płodowski 4, Olęcki 3, Przykuta, Łagowski, Soja, Kieloch 4, Podobas 4, wiak 2, Jankowski 1, Szmulik 9, Szałkucki, Krawiecki
Meble Wójcik Elbląg - Real-Astromal Leszno 26:21 (9:10) Meble: Głębocki, Fiodor - Adamczak 5, Nowakowski 4, Malczewski 4, Kupiec 3, Gębala 3, Dorsz 2, Szopa 2, Serpina 1, Spychalski 1, Malandy 1
Real: Musiał, Skorupiński - Krystkowiak 5, Giernas 4, Misiaczyk 4, Wierucki M. 3, Wierucki J. 2, Wąsiewicz 2, Łuczak 1, Maleszka, Przekwas, Nowak, Wesołek, Jasiczek, Kruk
Pomezania Malbork - Warmia Traveland Olsztyn 28:27 (15:13) Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, G.Sibiga - Ł.Cieślak 7, G.Perwenis 6, Ł.Cielątkowski 4, M.Boneczko 4, M.Baraniak 3, T.Maluchnik 2, M.Hanis 1, M.Suwisz 1, M.Potoczny
Warmia: Ł.Zakreta, M.Gawryś - K.Królik 6, R.Jankowski 5, Sz.Hegier 4, D.Droźdzk 4, M.Kopyciński 2, P.Deptuła 2, M.Malewski 2, M.Sikorski 1, S.Koledziński 1, O.Kempiński, M.Krawczyk

Warszawianka Warszawa - MKS Brodnica Nasz typ: 1 15.11 godz. 18:00
SMS ZPRP Gdańsk - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. Nasz typ: 2 15.11 godz. 18:00
AZS-AWF Biała Podlaska - MKS Poznań Nasz typ: 1 15.11 godz. 18:00
Warmia Traveland Olsztyn - Kar-Do-Spójnia Gdynia Nasz typ: 1 16.11 godz. 15:00