I Love Handball - Belka duza 2
Handballowe zeszyty - apsek
1. liga (M)
A A A
Ślązacy ponownie rywalem BKS-u
28.01.2011 17:36 Źródło: Inf. własna/sportslaski.pl
komentarzy 1
Śląska Olimpia na własnym terenie przegrała z BKS-em, który tym razem wystąpi w roli gospodarza i podejmie śląski Grunwald. Podopieczni trenera Ryszarda Tabora mają coś do udowodnienia ekipie z Rudy Śląskiej, z którą w pierwszej rundzie po słabym meczu przegrali różnicą pięciu bramek. Wtedy gra się bochnianom "nie kleiła", ale teraz ich sytuacja jest diametralnie inna.
 
Bochnianie będą chcieli się zrewanżować za porażkę z Grunwaldem z pierwszej rundy (fot. Joanna Dobranowska)
 
Bochnianie w środę pokonali Olimpię i z siódmego awansowali na piąte miejsce w pierwszoligowej tabeli, z kolei Grunwaldu trudno szukać w górnej części tabeli. Zawodnicy z Rudy Śląskiej zajmują w niej dziesiątą pozycję i z dwunastu rozegranych meczów przegrali osiem, a jakby tego było mało klub boryka się z olbrzymimi kłopotami finansowymi.
 
Przyglądając się przygotowaniom do tego spotkania nie sposób bowiem pominąć kwestie pozasportowe. - Wszystko wskazuje na to, że mecz z Końskimi był naszym ostatnim - mówił po zeszłotygodniowej porażce z KSSPR-em członek zarządu śląskiego klubu, Damian Zieliński. Finansowy kryzys najpierw dopadł kobiecą ekipę Zgody Ruda Śląska, która musiała wycofać się z rozgrywek Superligi, a teraz jak wirus zaatakował Grunwald. 
 
Jednak dwa dni po tamtym dramatycznym wyznaniu pojawiło się światełko w tunelu i pewne jest jedno - mecz z bocheńskim Stalproduktem na pewno się odbędzie. Jest oczywiście jedno "ale". Trener Marcin Księżyk nie będzie miał prawdopodobnie do dyspozycji pełnego składu, bo w tej trudnej sytuacji część zawodników już teraz postanowiła rozejrzeć się za nowym klubem.
 
W sobotni wieczór wyjaśni się kto z konfrontacji BKS - Grunwald wyjdzie zwycięsko, ale w zaistniałej sytuacji ważniejsze dla ślązaków będzie spotkanie poniedziałkowe. Spotkanie Komisji Sportu i Kultury Fizycznej Rady Miasta Ruda Śląska, na którym podjęte zostaną decyzje dotyczące przyszłości pierwszoligowej drużyny Grunwaldu.
 
SOBOTA 29 STYCZNIA
 
BKS Stalprodukt Bochnia - Grunwald Ruda Śląska (godz. 18.00)
 
Joanna Dobranowska
  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
1
13.kolejka.
wwwitek2006 | *.dynamic.chello.pl | 29.01.2011 21:58
Wyniki: Wolsztyniak - MTS Chrzanów 29:23; Stalprodukt Bochnia - Grunwald Ruda Śl. 34:30; ChKS Łódź - Powen Zabrze 26:27!!!; KSSPR Końskie - ASPR Zawadzkie 34:28; Gwardia Opole - AZS Politechnika Radom 33:28; Czuwaj Przemyśl - Olimoia Piekary Śl. (krótko przed końcem Olimpia prowadziła z przewagą 5 bramek). Witek Woźniak Warszawa
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens