1. liga (M)
Warszawscy "Inżynierowie" pokonali gdański SMS
13.09.2010 14:50 Źródło: Inf. własna/AZS Politechnika Warszawska
W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu pierwszej ligi szczypiorniści AZS Politechnika Warszawa pokonali w niedzielę w hali Warszawianki drużynę SMS ZPRP Gdańsk 35:25.

Fragment nowego logo warszawskich "Inżynierów" (fot. AZS Politechnika Warszawa)

Początek meczu byy bardzo wyrównany. Pierwszą bramkę w meczu zdobył rozgrywający warszawskiej drużyny -   Mateusz Wiak. Politechnika nie potrafiła jednak odskoczyć gościom na więcej niż trzy bramki, a zespół z Gdańska trzykrotnie doprowadzał do wyrównania (w tym 6:6 w 11. minucie). Od tego momentu przewagę zaczęli uzyskiwać "Inżynierowie", którzy rzucali gole seriami, wykorzystując nieskuteczność gdańszczan i dobrą grę w bramce Piotra Serafina. Na przerwę szczypiorniści schodzili przy stanie 19:12 dla gospodarzy.

Druga połowa przebiegała już całkowicie pod dyktando AZS-u Politechniki, która od stanu 24:14 w 37. minucie, utrzymywał przewagę na poziomie dziesięciu bramek. Po zmianie stron gra się zaostrzyła, o czym mogły świadczyć liczne dwuminutowe kary dla zawodników obu zespołów oraz czerwone kartki, które ujrzeli: najpierw Michał Piwowarczyk z ekipy gości, a pod koniec meczu gracz Politechniki - Tomasz Kasprzak. Ostatecznie AZS Politechnika zasłużenie pokonał gdański SMS 35:25.

Trener "Inżynierów" Zygmunt Piwowarski tak podsumował spotkanie: - Gra była lepsza niż wynik. Widać było jeszcze pewne braki w koordynacji czy szybkości gry, jednak są to elementy, które będzie można wyeliminować wraz z kolejnymi wspólnymi treningami i w lidze powinny być one znacznie mniej widoczne. Także nowi zawodnicy powinni się już całkowicie wkomponować do zespołu - powiedział opiekun ekipy z Warszawie. - Pamiętać należy, że nie skorzystaliśmy w dzisiejszym spotkaniu z kilku zawodników, którzy pauzują z powodu kontuzji lub grali w poprzednich meczach i na dzisiejszy mecz dostali wolne - dodał Piwowarski.

AZS Politechnika Warszawska - SMS ZPRP Gdańsk 35:25 (19:12)