1. liga (K)
Cztery bramki zaliczki Ruchu - KPR Jelenia Góra pokonany
25.05.2017 13:10 Źródło: inf. własna

W rozegranym w Chorzowie pierwszym meczu barażowym o miejsce w Superlidze, Ruch pokonała KPR Jelenia Góra 28:24, zapewniając sobie czterobramkową zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym.

W pierwszej minucie po bramce Załogi, prowadzenie objęły jeleniogórzanki, ale natychmiast golem odpowiedziała Piotrkowska. W następnych minutach niewielką przewagę uzyskały jednak przyjezdne, które w siódmej minucie prowadziły 5:3.

Jednak dwie skuteczne interwencje Iwony Staś oraz bramki Płomińskiej i Żakowskiej z karnego pozwoliły Niebieskim wyrównać na 5:5. Przy tym rezultacie karnego obroniła Staś (Kobzar) i po chwili bramka Magdaleny Drażyk dała miejscowym pierwsze prowadzenie. Nie na długo, bo po chwili znów był remis. Dopiero w 18 minucie po raz pierwszy Ruchowi udało się odskoczyć na dwa „trafienia” (10:8 i 11:9), ale  24 minucie znów był remis (11:11).

Potem było jeszcze po 12, a pierwsza odsłona zakończyła się nie innym wynikiem jak remisem 13:13.
Druga część meczu rozpoczęła się od kroków gospodyń i wyrzucenia piłki w aut przez jeleniogórzanki. W 32 minucie za „nadmierna ostrość w grze”, czerwony kartonik ujrzała Bilenia i grę w przewadze natychmiast wykorzystał Ruch. W 35 minucie Staś przy wyniku 15:14 obroniła karnego, co po bramce Piotrkowskiej pozwoliło zdobyć szesnastego gola.

Cztery minuty później jeleniogórzanki ponownie nie wykorzystały „siódemki” (Kobzar nie trafia w światło bramki), a w odpowiedzi dwa gole zdobyła Płomińska i było 19:15.Podopieczne Michała Pstuszki pogubiły się zupełnie. Mimo wziętego przez trenera czasu, traciły kolejne piłki i bramki. W 41 minucie po „trafieniu” Rodak, Ruch prowadził 20:15. Jadnak KPR nie spasował.

Odrobił dwie bramki, ale na więcej nie pozwoliła dobrze grająca w bramce Ruchu Staś. W 50 minucie karnego żakowskiej obroniła Ciesiółka, miejscowe na chwilę straciły koncentrację i ekipa z Jeleniej Góry zniwelowała przewagę Ruchu do dwóch goli (22:20). Końcówka należała jednak do Niebieskich. Bramka Żakowskiej, dobra interwencja Staś, plus "trafienie” Lesik przyniosły spokój na ławce gospodyń.

Trzybramkowa przewaga na sześć minut przed końcem spotkania rokowała na dobry wynik. I ten wynik zapewniła gospodyniom Płomińska, rzucając trzy bramki z rzędu. Swoje dołożyła w bramce Staś i Ruch zakończył mecz zwycięstwem 28:24.

Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra 28:24 (13:13)

Ruch: Staś, Bednarek - Benducka, Jasinowska 3, M. Drażyk 3, Piotrkowska 3, Żakowska 6, Lesik 1, A. Drażyk, Masłowska 1, Doktorczyk 1, Rodak 3, Nimsz, Płomińska 7, Stokowiec.

KPR: Hoffman, Ciesiółka – Bilenia 1, Tomczyk, Maziarz, Wojtas, Kobzar 10, Załoga 89, Jasińska 1, Oreszczuk 2,  Kanicka, Skowrońska 1, Koc.