1. liga (K)
A A A
Liderki wygrają na wyjazdach? - zapowiedź 7. kolejki I ligi kobiet
19.11.2010 18:35 Źródło: Inf. własna
komentarzy 0
W siódmej kolejce pierwszej ligi szczypiornistek nie zabraknie ciekawych rywalizacji. W grupie A liderki ze Słupska zagrają w najciekawszym meczu w Obornikach Wielkopolskich ze Spartą, zaś prowadzący w grupie B Finepharm zagra w Nowym Sączu z zamykającym tabelę Beskidem.
 
 
Grupa A
 
W grupie A pierwszej ligi szczypiornistek czekają nas mecze, w których nie trudno wskazać faworytki. Liderki ze Słupska będą podejmować Spartę Oborniki Wielkopolskie. Wprawdzie zawodniczki z Wielkopolski w tym sezonie spisują się wyjątkowo dobrze i zajmują czwarte miejsce w tabeli, to w dotychczasowych starciach z wyżej notowanymi rywalkami ponosiły porażki.
 
Pogoń Handball Szczecin zajmująca pozycję wicelidera, wybierze się po komplet punktów do Elbląga. Rezerwy Startu tylko raz zdołały w tym sezonie wywalczyć dwa punkty i nie upatruje się w nich faworytek niedzielnego spotkania. Szczecinianki powinny jednak mieć się na baczności, bo zespół prowadzony przez Justynę Stelinę zdołał w poprzedniej kolejce spotkań wyrwać punkt niepokonanej dotąd Słupi.
 
Ciekawie zapowiada się akademicka rywalizacja między sąsiadami w tabeli AZS-em AWF-em Poznań i AZS-em AWF-em Warszawa. Niespodzianki nie powinno być w Kwidzynie. MTS wciąż bez ligowych punktów na koncie będzie gościł AZS AWFiS Gdańsk, zajmujący obecnie trzecie miejsce w tabeli grupy A.
 
SOBOTA 20 LISTOPADA
 
AZS AWF Warszawa - AZS AWF Poznań (godz. 16.00)

Sparta Oborniki Wielkopolskie - Słupia Słupsk (godz. 17.00)

MTS Kwidzyn - AZS AWFiS Gdańsk (godz. 17.00)

NIEDZIELA 21 LISTOPADA

Start II Elbląg - Pogoń Handball Szczecin (godz. 15.00)
 
Grupa B
 
Akademiczki z lubelskiego AZS-u UMCS-u czeka bardzo wymagające spotkanie z SMS-em Gliwice. W zespole rywalek występuje trzon młodzieżowej kadry Polski. Zawodniczki prowadzone przez Andrzeja Wójcika (drugim trenerem jest dotychczasowy szkoleniowiec Adam Pecold) w dotychczasowych zmaganiach smak porażki zaznały tylko dwukrotnie. W 5. kolejce uległy typowanemu do awansu Finepharmowi Jelenia Góra, a tydzień temu poniosły nieznaczną porażkę ze znajdującym się w kryzysie spadkowiczem z ekstraklasy - SPR-em Olkusz. Zawodniczki prowadzone przez Krzysztofa Krawczyka, aby myśleć o zwycięstwie powinny przede wszystkim poprawić własną grę. Od początku sezonu AZS UMCS gra w kratkę, drużynie przydarzają się proste błędy i straty. Te mankamenty stały się przyczyną sobotniej porażki z AZS-em PWSZ Jarosław, która zepchnęła lubelski zespół do strefy walki o utrzymanie.
 
Na kolejne punkty będą liczyli kibice z Olkusza. SPR po kiepskim rozpoczęciu sezonu zrehabilitował się przed własną publicznością zwycięstwem z SMS-em Gliwice. Rywalem "Lwic" jak określają olkuski zespół fani będzie beniaminek Olimpia Nowy Sącz, który mimo braku doświadczeń na pierwszoligowych parkietach w każdym meczu jest groźny. Przekonał się o tym lider z Jeleniej Góry, który dość nieoczekiwanie przegrał w poprzedniej kolejce z ambitnymi zawodniczkami z Nowego Sącza. 
 
Ciekawie powinno być również w Jarosławiu, gdzie miejscowy AZS PWSZ 7 podejmować będzie MKS Zgierz. W ostatnim spotkaniu siódmej kolejki Finepharm powinien wywieźć komplet punktów z Nowego Sącza.
 
SOBOTA 20 LISTOPADA

SMS Gliwice - AZS UMCS Lublin (godz. 15.00)

Olimpia-Sądeczanin Nowy Sącz - SPR Olkusz (godz. 16.30)

AZS PWSZ "7" Jarosław - MKS Zgierz (godz. 17.00)

Beskid Nowy Sącz - Finepharm Jelenia Góra (godz. 18.30)
 
(ok)
Gym Vibe 17 -artykuł
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens