Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
1. liga (K)
A A A
Memoriał Olszówki - Korona otwiera nowy rozdział
22.05.2017 11:26 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Grająca od przyszłego sezonu w PGNiG Superlidze Korona Handball Kielce, pierwszoligowe: KPR Ruch Chorzów, SPR Olkusz i Sośnica Gliwice i MTS Żory (właśnie wywalczył awans) oraz drugoligowa Zgoda Ruda Śląska otworzyły nowy rozdział w historii Memoriałów im. Jana Olszówki.
 

Memoriał Olszówki dla Korony Handball Kielce (Fot. T. Piątkowski)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Po raz pierwszy od 28 lat - w tej imprezie zamiast męskich drużyn weteranów piłki ręcznej - o Puchar Burmistrza Łazisk Górnych rywalizowały drużyny żeńskie. Cała szóstka zespołów ma w swej biografii grę z najwyższych klasach rozgrywkowych, z tytułami mistrzowskich i Pucharem Polski włącznie.

Już w meczach eliminacyjnych uwidoczniła się hierarchia wynikająca z klasy rozgrywkowej i zajmowanego miejsca zespołu. Może z wyjątkiem ekipy chorzowskiego Ruchu, który ten turniej wykorzystał jako sprawdzian dla swojej młodzieży.


Stąd też i niespodziewany wynik w konfrontacji z SPR-em Olkusz. Ponad poziom wybijał się tem Korony Handball Kielce.
 

Grające bez kilku podstawowych zawodniczek kielczanki pokazały, że ich awans do Superligi nie podlega dyskusji, a gra (choć trener miał do swych podopiecznych sporo uwag) i potencjał zawodniczek, dobrze rokują przed sezonem 2017/2018 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nic zatem dziwnego, ze pewnie wygrały swoją grupę, będąc faworytem w meczu finałowym z ekipą z Olkusza.

Zasada hierarchii została odwrócona w pierwszych dwóch meczach finałów. W spotkaniach o piąte i trzecie miejsce wygrywały drużyny niżej notowane, choć w przypadku ekipy chorzowskiego Ruchu nie można się temu dziwić, gdyż na parkiecie grała "młodzież".

Podobnie zapowiadał się też finał. W pierwszej połowie SPR Olkusz postawił twarde warunki Koronie i przez wiele minut, to podopieczne trenera Księżyka nadawały ton grze.

Korona dopiero w ostatnich minutach tej odsłony uzyskała prowadzenie i wygrała tę część meczu 15:15. W drugiej połowie wszystko wróciło do normy. Kielczanki złapały swój rytm, szybko uzyskały dziesięciobramkową przewagę i zakończyły to spotkanie zwycięstwem 39:22.

 

Memoriał Olszówki 2017 - wyniki
faza grupowa
Sośnica Gliwice - MTS Żory 26:35  
SPR Olkusz - Zgoda Ruda Śląska 36:22  
Korona Handball Kielce - MTS Żory 42:28  
Ruch Chorzów - Zgoda Ruda Śląska 38:17  
Korona Handball Kielce - Sośnica Gliwice 31:19  
Ruch Chorzów - SPR Olkusz 25:26  

 

Memoriał Olszówki 2017 - wyniki
faza finałowa
o V miejsce:    
Zgoda Ruda Śląska - Sośnica Gliwice 30:28  
o III miejsce:    
Ruch Chorzów - MTS Żory 26:32  
o I miejsce:    
Korona Handball Kielce - SPR Olkusz 39:22  


Zawodniczką turnieju została Natalia Kolonko (SPR Olkusz), bramkarką turnieju – Natalia Kolasińska (MTS Żory), najskuteczniejszą zawodniczką – Katarzyna Piecaba, a MVP turnieju – Dominika Więckowska (obie Korona Handball Kielce).

Z Łazisk Górnych Tadeusz Piątkowski

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens