1. liga (K)
Poznanianki przegrały u siebie akademickie derby
03.04.2011 15:49 Źródło: azsawfpoznan.pl
Długo jeszcze zawodniczki AZS-u AWF-u Poznań będą pewnie rozpamiętywały sobotni mecz z akademiczkami z Warszawy. Choć przez całe spotkanie to one nadawały tempo grze, prowadząc nawet ośmioma bramkami, ostatecznie przegrały przed własną publicznością 28:31 i nie wykorzystały doskonałej szansy wyprzedzenia w tabeli rezerw Startu Elbląg.

Warszawianki przyjechały do stolicy Wielkopolski w mocno osłabionym składzie. Pewne utrzymania, dały odpocząć części zawodniczkom, które jeszcze przed tygodniem rozprawiły się z poznaniankami pokonując je aż 24:41. W ekipie gospodarzy zabrakło praktycznie tylko chorej Agnieszki Kwiecień.

Mecz dla AZS-u AWF-u Poznań rozpoczął się jednak bardzo dobrze. Poprawnie funkcjonującą obrona, spokojna gra w ataku, udane interwencje Magdaleny Gały w bramce. To wszystko sprawiło, że do przerwy kibice w hali przy Chwiałkowskiego mogli cieszyć się z prowadzenia swojego zespołu 14:9.

- W przerwie meczu mówiłyśmy sobie, że teraz trzeba dorzucić kilka bramek i potem do końca grać spokojnie i konsekwentnie - komentowała po spotkaniu środkowa poznanianek - Anita Kujawa. - Wszystko wyglądało dobrze do 54. minuty. Potem my rzuciłyśmy już tylko jedną bramkę, a przeciwniczki aż dziewięć. Po takim meczu można tylko... - nie dokończyła Kujawa.

I trudno się z tym nie zgodzić. Zarówno poznanianki, jak i ich kibice za szybko chyba uwierzyli, że wynik meczu jest już przesądzony. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania cieszyli się z dwóch punktów, podczas gdy kilka chwil później zapewne przecierali oczy ze zdziwienia. AZS AWF Poznań kompletnie pogubił się w ataku, a błędy w obronie sprawiły, że sędziowie musieli ukarać zawodniczki gospodyń wykluczeniami.

Grający w podwójnej przewadze AZS AWF Warszawa wykorzystał swoją szansę i w 58. minucie wyszedł na swoje pierwsze w tym meczu prowadzenie, którego nie oddał już do końca.

Tymczasem w innym meczu zespołów walczących o utrzymanie MTS Kwidzyn dość niespodziewanie pokonał rezerwy Startu Elbląg. - Gdybyśmy wygrały z warszawiankami, zrobiłybyśmy ogromny krok w kierunku utrzymania w lidze, z uwagi na to, że wyprzedziłybyśmy w tabeli Start. Nie wykorzystałyśmy tej szansy. Teraz przed nami mecz z Kwidzynem. Jeśli go przegramy, możemy się już praktycznie żegnać z pierwszą ligą - powiedziała Karolina Peda, menedżer zespołu AZS-u AWF-u Poznań.

AZS AWF Poznań - AZS AWF Warszawa 28:31 (14:9)
Poznań: Gała - Kacprzak 5, Kujawa 5, Łakomy 4, Siudmak 4, Bartkowiak 3, Łyszczyk 3, Sznycer 3, Szymańska 1