1. liga (K)
Zwycięstwa faworytów, punkt straciły Kobierzyce - resume 8. kolejki 1. ligi piłkarek ręcznych
17.11.2014 19:08 Źródło: inf. własna/strony klubowe

Dwa najmocniejsze kluby 1. Ligi piłkarek ręcznych solidarnie wygrywają swoje mecze. Łączpol pokonał AZS UMCS Lublin, UKS PCM Kościerzyna wygrał na wyjeździe z Dwójką Profil Nowy Sącz. Po dwa punkty w 8. kolejce dopisały także zespoły Słupi Słupsk, Jutrzenki Płock i Polonii Kępno.

Dwójka Profil Nowy Sącz była bliska sprawienia niespodzianki w meczu z Kościerzyną (Fot. www.dwojka-ns.pl)

AZS AWFiS Łączpol Gdańsk podejmował u siebie akademiczki z Lublina i nie dał ekipie z Koziego Grodu większych szans na zwycięstwo. Najwięcej bramek (8) dla miejscowych zdobyła liderka zespołu Karolina Siódmiak. Po stronie pokonanych warto zwrócić uwagę na wyczyn Edyty Charzyńskiej, która była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania – zdobyła dziewięć goli.

Ciężką przeprawę w Nowym Sączu miała UKS PCM Kościerzyna, która niespodziewanie do przerwy przegrywała z Dwójką Profil 12:16. Jeszcze w 43 minucie różnicą trzech bramek prowadziła Dwójka Profil Nowy Sącz. Od tego czasu szczypiornistki z Nowego Sącza zdobyły jednak zaledwie jedną bramkę!

Obok dobrej gry w obronie, UKS potrafił kończyć swoje akcje w ataku. Ekipa z Kościerzyny wyszła na prowadzenie po rzucie Agnieszki Siekańskiej w 56 minucie i prowadzenia nie oddała do końca. Wynik ustaliła Maja Ziemienowicz.

Słupia Słupsk wykorzystała atut własnego boiska, wygrywając z AZS AWF Warszawa 30:24. Gospodynie dały się zepchnąć do defensywy w pierwszej połowie,  którą p[przegrywały dwiema bramkami, ale drugie 30 minut należało już do słupszczanek.

Atut własnej hali wykorzystała także Jutrzenka Płock, która podejmowała Spartę Oborniki Wielkopolskie. Gospodynie do zwycięstwa poprowadziła Karolina Mokrzka, która rzuciła siedem bramek. Płocczanki wygrały pewnie 25:18, w każdej z odsłon potwierdzając swoją przewagę na boisku.

W spotkaniu Polonii Kępno z Koroną Kielce faworytem były szczypiornistki z Wielkopolski i wywiązały się w tej roli. Do przerwy prowadziły 13:10, by w cały meczu wygrać pewnie 25:21. Bardzo dobry mecz wśród miejscowych rozegrała Justyna Fijałkowska, która zdobyła siedem goli.

Najbardziej zacięte spotkanie było w Kobierzycach, gdzie miejscowy KPR podejmował SMS ZPRP Płock. Do przerwy gospodynie prowadziły 16:13 i nic nie zapowiadało aż tak dramatycznego meczu. Po stronie goście świetne spotkania rozegrała Aleksandra Rosiak, która zdobyła aż 13 bramek, sprawiając największe problemy miejscowym. Spotkanie zakończyło się remisem 27:27.

1. Liga Kobiet 2014/15
8. kolejka (15/16.11.2014r.)
MMKS Jutrzenka Płock - SKF KPR Sparta Oborniki 25:18 (12:7) Jutrzenka: Dobrowolska Dorota, Dudek Aleksandra, Homonicka Katarzyna 1, Jankowska Paulina, Jasińska Martyna, Krysiak Marta 1, Kwasiborska Martyna 1, Mokrzka Karolina 7, Pawłowska Aleksandra, Rędzińska Aleksandra 4, Salamandra Paulina 1, Stasiak Aleksandra 6, Waszkiewicz Dominika 4
Sparta: Durka Alicja, Filoda Urszula 5, Gładecka Joanna 4, Łakomy Weronika 2, Niedzielska Sandra, Niezgodzka Marika, Racka Adrianna 2, Wasiak Agata 4, Zwolińska Adrianna, Żołyniak Anna 1
Dwójka Profil Nowy Sącz - UKS PCM Kościerzyna 22:24 (16:12) Dwójka: Bodziony Natalia, Cempa Marzena 6, Kamieniarz Dominika, Kamińska Jolanta 2, Kawa Barbara 8, Kulig Izabela, Olejarczyk Aleksandra 4, Sroka Sylwia 2
UKC PCM: Białek Agnieszka, Borysławska Martyna 3, Brzezińska Dominika, Brzezińska Natalia 3, Górna Adrianna 2, Jakubowska Dorota 2, Liskowska Agnieszka, Perłowska Aleksandra, Siekańska Agnieszka 3, Wójcik Patrycja 2, Ziemienowicz Maja 3, Ziółkowska Magdalena 2, Żukowska Martyna 4
Polonia Kępno - Korona Handball Kielce 25:21 (13:10) Polonia: Bielecka Oktawia 1, Cichoń Grażyna 1, Fijałkowska Justyna 7, Grozdanowska Aneta 3, Nowicka Ewa 3, Oreszczuk Izabella 3, Przebierała Aleksandra, Słota Magdalena, Wesołowska Elżbieta 3, Wojtasik Magdalena, Wynnyk Aleksandra 4,
Korona: Bortnowska Aleksandra 3, Hynek Wiktoria, Januchta Aleksandra, Kaźmiruk Izabela 2, Kędzior Magdalena 1, Młynarska Agnieszka 2, Mochocka Karolina 1, Pinda Anna 6, Rosińska Marta 5, Skowrońska Magdalena 1, Tutaj Katarzyna
MKS Słupia Słupsk - AZS-AWF Warszawa 30:24 (12:14) Słupia: Biernaczyk Anna, Budnicka Marcelina 1, Cieśla Katarzyna 5, Domaros Klaudia 3, Dominiak Joanna, Ilska Anna 6, Jedlińska Karolina 1, Kaczanowska Kamila, Kowalczuk Katarzyna 1, Lisiecka Aleksandra 1, Łazańska Agnieszka 6, Łoś Iwona, Trawczyńska Małgorzata 6, Wiśniewska Dominika
AZS-AWF: Adamowicz Karolina, Backiel Mart, Bryl Karolina 2, Gutowska Julia 1, Joszczuk Katarzyna 2, Kajtek Agnieszka 1, Lewandowska Agnieszka 5, Michalska Izabela, Nieścioruk Katarzyna 2, Olejnik Zuzanna 5, Pawłowska Paulina 3, Pożoga Katarzyna 3, Zamęcka Milena
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - MKS AZS UMCS Lublin 32:26 (18:11) Łączpol: Ciura Patrycja 2, Gelińska Joanna 1, Karwecka Marta 3, Klonowska Sylwia 1, Konefał Adrianna, Maszota Magdalena 3, Neitsch Sylwia 5, Obrębalska Monika, Orzłowska Patrycja 5, Pesel Zuzanna 4, Siódmiak Karolina 8, Skonieczna Aneta, Sujka Olga
UMCS: Blaszka Agnieszka, Charzyńska Edyta 9, Gruszecka Katarzyna, Juć Aleksandra 4, Lasek Jagoda 1, Markowicz Magdalena 4, Nóżka Monika, Pękalska Dorota 1, Szyszkowska Patrycja 4, Wawrzonek Karolina 3, Wojdyło Angelika
KPR Kobierzyce - SMS ZPRP Płock 27:27 (16:13) KPR: Barczak Klaudia 2, Czyż Ewelina, Daszkiewicz Dominika 1, Dyczko Dagmara, Gadowska Paulina, Kaźmierska Monika 5, Linkowska Jagoda 7, Olejnik Urszula, Pękalska Agata, Przydacz Sylwia 4, Skalska Beata 6, Tórz Natalia 2, Wojda Paulina, Wojt Aleksandra
SMS: Kwiecińska Aleksandra 3, Nosek Natalia 1, Papierzyńska Natalia, Rosiak Aleksandra 13, Sarnecka Karolina, Sielska Adrianna, Suchy Małgorzata 2, Świerżewska Patrycja 5, Trzaska Karolina 2, Urbańska Marlena, Wąsik Michalina 1

Liderem - bez straty punktu - jest wciąż gdański Łączpol. Jak cień za akademiczkami podąża ekipa UKS PCM Kościerzyna. najgorsza sytuacja jak na razie beniaminka z Kielc, który zwyciężył tylko raz od początu sezonu.