I Love Handball - Belka duza 2
2. liga (M)
A A A
Jarosław Sieczka zagra u akademików z Kielc
18.08.2010 14:47 Źródło: Inf. własna/echodnia.eu
komentarzy 0
Drużyna AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce za kilka tygodni zadebiutuje w rozgrywkach drugiej ligi. Jak poinformowało "Echo Dnia" w zespole, który nie tak dawno został powołany do życia, zagra między innymi doskonale znany w stolicy województwa świętokrzyskiego Jarosław Sieczka.
 
 
35-letni Sieczka jest wychowankiem Iskry Kielce i w tym klubie, który od 2002 roku przyjął nazwę Vive, występował od 1993 do 2005 roku. W kieleckich barwach wywalczył jedenaście medali mistrzostw Polski, w tym sześć tytułów mistrzowskich. Pięć lat temu Sieczka odszedł do Azotów Puławy (jego młodszy brat - Paweł gra w tym klubie obecnie), a w ostatnim czasie reprezentował barwy pierwszoligowego AZS Politechnika Radom. 
 
Obok Sieczki ważnymi postaciami w zespole AZS Politechniki Świętokrzyskiej, którego trenerem będzie Stanisław Hojda, mają być Paweł Smagór i Marek Glita, którzy ostatnio grali w Polonice Kielce. Choć Smagór gra w bramce i jest najskuteczniejszym zawodnikiem na tej pozycji w Polsce, bo zdobywa bramki nie tylko z rzutów kanych, ale i z gry. Oprócz trzech wymienionych zawodników drużynę akademików z Kielc tworzyć będą oczywiście studenci.
 
Zespół AZS Politechnika Świętokrzyska zadebiutuje w drugoligowych rozgrywkach w sobotę 18 września, a jego rywalem będzie spadkowicz z I ligi - Wisła Sandomierz.
Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Akademia Gniezno
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens