Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
2. liga (M)
A A A
MKS Poznań znów wygrywa - Żagiew pokonana
24.09.2012 09:16 Źródło: inf. własna/MKS Poznań
komentarzy 0

Drugie zwycięstwo odnieśli w tym sezonie szczypiorniści poznańskiego MKS-u. Tym razem pokonali Żagiew Dzierżoniów, wygrywając różnicą trzech trafień (28:25).

 

Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!


Początek meczu był bardzo wyrównany. Na trafienie z karnego Mariusza Szlachty szybko odpowiedział Łukasz Niedzielak. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 10. minuty, kiedy to na tablicy widniał wynik 4:4. Od tego momentu poznaniacy zaczęli budować swoją przewagę. Robili to na tyle skutecznie, że na przerwę schodzili do szatni prowadząc 15:9.


Po zmianie stron goście dorzucili jeszcze dwie bramki i wydawało się, że emocji w tym meczu już nie będzie. Gospodarze kolejny raz pokazali jednak, że są bardzo ambitnym zespołem. Do ostatniego gwizdka dzielnie walczyli i zmniejszyli straty do trzech bramek. Ostatecznie MKS Poznań pokonał Żagiew Dzierżoniów 28:25.


W poznańskiej ekipie udane zawody rozegrali Łukasz Niedzielak i Mateusz Lubiewski. Cenne bramki dorzucili Bartosz Przedpełski i Michał Kasperczak, a w bramce kilka dobrych interwencji zaliczył Paweł Kopczyński. Słabiej tym razem zagrała pierwsza linia. W drużynie z Wielkopolski zabrakło najskuteczniejszego w pierwszym meczu Jakuba Pochopienia i wchodzącego w trening po kontuzji Tomasza Łączkowiaka.


W kolejnym meczu podopieczni Domana Leitgebera pierwszy raz w tym  sezonie zaprezentują się przed własną publicznością. Ich rywalem będą rezerwy Nielby Wągrowiec.


- Mamy kolejne zwycięstwo i to nas bardzo cieszy. Ten mecz pokazał jednak, jak wiele elementów naszej gry jest jeszcze do poprawy. Pojechaliśmy do Dzierżoniowa po punkty i cel został osiągnięty. Mamy teraz tydzień, żeby dobrze przygotować się do meczu przed własną publicznością - powiedział po meczu trener MKS-u Doman Leitgeber.
 

MKS Poznań - Żagiew Dzierżoniów 28:25 (15:9)

 

Bramki dla MKS-u zdobyli: P. Kopczyński, W. Dziekański, D. Komisarek 6, Ł. Niedzielak, B. Przedpełski, M. Lubiewski i M. Kasperczak po 4, J. Kasperczak 3, K. Szczukocki, M. Dubisz, M. Cegła po 1, J. Perri, W. Leder.

Źródło: www.mks.poznan.pl

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens